Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek ha az angol nyelv...

Szerintetek ha az angol nyelv a jövőben vissza fog szorulni a saját határai mögé, hogyan, mikor fog ez bekövetkezni?

Figyelt kérdés
Ha vissza fog szorulni-én ezt feltételezem.

2017. szept. 12. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Ennek semmi értelme, mitől szorulna vissza? A világnyelvek lényege hogy nincs határok által korlátozva, így nem tudsz olyan észérvet mondani ami alapján ez igaz lehetne. Ez egy konkrét kérdés-válasz oldal, és nem a "találjuk ki ha mi lenne", ugyanis erre nem kaphatsz hasznos választ.


Nem fog visszaszorulni, minden elsődlegesen az angol nyelven alapul ha közös nyelven akar kommunikálni két eltérő nemzetiségű ember. Tehát a válasz: soha.

2017. szept. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha visszaszorulna, annak két lehetséges oka lenne, de ezeket te nem kérdezed.

- kiszorítja más nyelv

- magas szintű, valós időben fordítani képes gépek terjednek el, s feleslegessé válik idegen nyelv tanulása.


Melyik nyelv lenne elterjedtebb? Nekem nincs tippem.

A fordítógép már létezik, de hogy ebből mikor lesz mindennapi kütyü, ki tudja.

2017. szept. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mitől szorulna vissza?-történelmi változások,a világ politikai képe átrendeződik,az angolul beszélők befolyása csökken,mások megerősödnek,stb.Ha él még az emberiség pár száz,pár ezer évig,szerintem megéri az angol bukását.Nem angolul fogunk a szomszédos csillaghoz eljutni,nem angolul fogunk kihalni.Persze ,korántsem biztos,hogy az angol utáni rendszer jobb lesz az angolosnál.

Én hiszek az angol jelenlegi -szerintem túlzott -elterjedtségének majdani megszűnésében.

2017. szept. 12. 16:31
 4/8 anonim ***** válasza:
Ámen
2017. szept. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Megérte a latin nyelv bukását, az angolét is meg fogja. De nem mostanában, és nem ebben a társadalmi-gazdasági rendszerben.
2017. szept. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest, hogy a latinok kihaltak, még élő a nyelvük, ha szűk körben is. És az élő nyelvek nem kis hányada is latin eredetű.
2017. szept. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Többféle dolog elképzelhető. Szerintem olyan típusú bukás, mint ahogy a latin eltűnt, nem várható, ahhoz már túlságosan elterjedt az angol. Hacsak másik bolygóról nem érkezik leigázó hatalom.


Ugyanakkor fejlődnek a fordítóprogramok. Lehet, hogy egy idő után nem lesz szükség arra, hogy az emberek az anyanyelvük után mást is megtanuljanak. De azért ez nagyon sokára lesz.


Harmadrészt előfordulhat az, hogy - akár azután, hogy minden más nyelv kihalt - megszűnik a globalizáció valamilyen nagy összeomlás keretében, és a különböző angol változatok eltávolodnak egymástól, újra sok nyelv lesz. De mindez csak spekuláció, nyilván nem tudhatjuk előre. Ha azért kérdezed, mert nincs kedved angolul tanulni, vagy az angol elterjedtségét igazságtalannak véled, én azt javaslom, hogy mégis feküdj rá arra az angolra a saját érdekedben. Így több esélyed lesz hatalomhoz jutni és "helyreállítani" a "rendet", ha ez vigasztal :-)

2017. szept. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Tanulom az angolt,tudom,hogy jelen helyzete miatt bizonyos esetekben hasznos lehet az ismerete.Hasznos lehet a "rend helyreállításában".
2017. szept. 13. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!