Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha tudhatnád előre, pontosan...

Ha tudhatnád előre, pontosan és biztosan, a halálod időpontját, helyét és módját, szeretnéd tudni előre?

Figyelt kérdés

2017. szept. 14. 08:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Igen,mert akkor változtatható rajta.
2017. szept. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Igen,mert akkor változtathatok* rajta.
2017. szept. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

És ha nem változtathatnál?

Egyébként a kérdésben tulajdonképpen benne van,hogy nem lehet változtatni rajta-ha lehetne módosítani,hogy ekkor és itt és így fogsz meghalni,és módosítanád,akkor nem ekkor és itt és így halnál meg,akkor és ott és úgy,amire módosítod.

Én szeretném tudni,akkor is ha az megváltoztathatatlan lenne.Szerintem okosabban tudnánk alakítani az életünket,ha tudnánk,mennyi időnk van még.

2017. szept. 14. 09:09
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem
2017. szept. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem lenne praktikus. Szerintem állandóan azon kattognék, és minél kevesebb időm lenne hátra, annál jobban.
2017. szept. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Az 5. válaszban is lehet igazság.Ki így állna hozzá,ki úgy,ha tudná előre.Én továbbra is szívesen tudnám.
2017. szept. 14. 11:36
 7/17 anonim ***** válasza:
48%
Ez így elég problémás dolog, mert ha pl. tudnád, hogy még 30 évig nem halsz meg, akkor addig nagyon felelőtlen lennél, és emiatt meghalnál.
2017. szept. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Utolsóhoz kapcsolódva: vagy ha nem is meghalna(mert annak ismert az ideje), lelkileg halna meg, lehetséges, hogy züllene, felelőtlenül kezelné az életet. Nem becsülné meg annyira a napokat.


Én nem szeretném tudni, ha tudhatnám. Oka is egyszerű, nem az előbbitől tartanék, hanem félve várnám a napot, keserűen számolgatnám a hátralevőt és nem is tudom...ha ez nem lenne kérdés, hiányozna belőle a talány. Ugyan maradna a földi életben még elég kérdés, ki marad élve, mikor öregszem, ki hogy viszonyul majd hozzám stb., fura lenne a lezártsága.


Jó ez. Az élet egyik szépsége, hogy minden nap meghalhatunk, napról napra felébredünk és új esélyt kapunk a jóra, a bizonyításra. Minden új napért hálásak lehetünk Istennek! Nem minden nap gondolok ezekre, de legsötétebb képzeletem lejátssza néha, hogy mi lenne ha ma lenne az utolsó...

2017. szept. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
47%
Igen! Tudnám mennyi időm van és megnyugtató lenne, hogy mibe érdemes még belekezdeni,és felkészülhetek rá.
2017. szept. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A 8. válaszolónak:igen,van,aki így reagálna rá:lelkileg meghalna,elzüllene,felelőtlenül kezelné az életét stb.Ennek az előre tudásnak volnának előnyei is ,hátrányai is.

Mindennap meghalhatunk?-inkább minden egyes pillanatban.

A 9.válasszal teljesen egyetértek.Kivéve egyet:szerintem belekezdeni valamibe mindig érdemes,az utolsó pillanatban is. Nagyon nagy értelme van .Ha valaki mindent megbán ,amit kell,elhatározza,hogy mindent helyrehoz és innentől fogva mindent tökéletesen fog csinálni,komolyan és őszintén elhatározza,ennek nagyon nagy értelme van közvetlenül a halála előtt is

2017. szept. 15. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!