Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan találjak ki témát a...

Hogyan találjak ki témát a képregényeimhez?

Figyelt kérdés
Szeretnék csinálni rövid vicces, vagy kis történeteket bemutató képregényeket készíteni (program és a tudásom is megvan hozzá), csak nem tudok kitalálni témát, vagy történeteket hozzá. (és sajnos a rajzolással is így vagyok, szeretek, csak nincsen ötletem sose, hogy mit rajzoljak)

2017. szept. 18. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:
42%

Ez olyan, mintha híres énekes szeretnék lenni hallás és énekhang nélkül. Nonszensz.


Ha nincs elég élénk fantáziád, akkor felejtsd el. Anélkül nem megy.

2017. szept. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Elsővel részben nem értek egyet, mert a profi rajzosok többsége sem azt rajzolja, amit ő kitalál, hanem amit a megrendelő kér. Egy képregényen pedig sok esetben több ember dolgozik, úgyhogy kérdező, az egyetlen lehetőséged, ha rászánod magad és keresel egy írót magad mellé. Nehéz lesz, még én sem találtam meg az "igazit", pedig évek óta keresek, ráadásul angol nyelven, de ha egyszer megtalálod a negfelelő embert, akkor már megérte. :D
2017. szept. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 2*Sü ***** válasza:
74%

Fordítva próbálsz felülni a lóra. A normális menet az, hogy neked van valami mondanivalód, valami, amit meg akarsz osztani másokkal. Erre eszköz az, hogy csinálsz belőle egy képregényt. (Vagy ha más eszköz – videó, blog, nyilvános előadás – jobb, akkor azt.) Az ember azért veszi elő a kalapácsot, mert egy szöget akar egy konkrét helyre beverni, és nem az történik, hogy előveszi az ember a kalapácsot, és elkezd azon gondolkodni, hova is kellene egy szög.


Oké, te szögbeverő vagy, neked a kalapács a fontos. De akkor tedd félre a kalapácsot, élj egy kicsit, és akkor majd előjön, hova is kellene egy szög. Nézzél képregényeket, rajzokat. Hátha attól jön egy ötlet. Ha onnan nem, akkor nézz körül, inspirálódj a saját életedből. Vagy másokéból. Ha más nem, akkor könyvekből, filmekből.


Vagy ha máshogy nem megy, akkor keress valami olyan módot, ahol más megmondja neked, hogy mit hova kellene odaszegezni. Mondjuk egy webes grafikusnak nagyon jól jön, ha tud kézzel rajzolni. Megfelelő munkahelyen meg meg majd jönnek a konkrét igények.

2017. szept. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!