Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van olyan módszer amivel le...

Van olyan módszer amivel le tudnék szokni a dadogásról?

Figyelt kérdés
Olvasás,felelés és beszéd közben is előfordul. Logopédushoz jártam de nem segített. Nagyon kellemetlenül erzem magam amikor dadogok.Volt arra is példa, hogy amikor olvasásra került a sor elkezdett remgni a testem nagyon durván, és ugyanúgy dadogtam. Ez az egész 6éve kezdődött. Kíváncsi vagyok hogy lenne e lehetőségem tenni ellene valamit.

2017. szept. 19. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is van némi dadogásom és én is csatlakozok a kérdezőhöz.Van egy legenda,miszerint Démoszthenész szónok akart lenni és dadogott.Kisebb kavicsokat tett a nyelve alá és úgy gyakorolta a szónoklást.Így sikerült leszoknia a dadogásról.Szerintem odafigyeléssel és sok beszéddel orvosolható a probléma.Bár az önbizalomhiány és a megfelelési kényszer is közrejátszhat.
2017. szept. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj lassabban, ne siess.
2017. szept. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 buszter ***** válasza:

amikor egyedul vagy és teljesen biztos hogy nem néz hall senki akkor olvass fel magadnak hangosan ... de na csak normál hangerővel hanem kiabálva mintha egy nagy előadóban lennél és 100 embernek kellene felolvasnod. Napi 1 óra.


ha ez már megy akkor szerezz be egy jó nagy tükröt amiben legalább a teljes fejed és a vállaid is látszanak , de minél nagyobb annál jobb. ordítva olvass fel magadnak ahogy az előzőekben. lényeg a hangerő :)


mivel a hangos kiabálással leszel elfoglalva így nem az idegességre fogsz koncentrálni. természetesen LASSAN ÉRTHETŐEN beszélj-ordíts hogy jól értse mind a 100 ember :)


ha ez megvan akkor keress egy megértő valakit aki szívesen segít esetleg neki is ilyen problémája van ...és akkor együtt gyakoroljatok....


szép lassan növeld a hallgatóságot ....


Nem könnyű feladat ... Nekem Sikerült :)

de én gyorsan letudtam a dolgot mert egyszer magamnak egyszer tükörbe aztán 50 gazdag cégtulajdonosnak előadás étteremben.


Sok sikert.... várjuk az eredményt

2017. szept. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!