Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fellebbezhetek-e az örökösödés...

Fellebbezhetek-e az örökösödési végzésben meghatározott ingatlan értéke ellen 3évvel később? Kérhetek-e új értékbecslést ennyivel később?

Figyelt kérdés
Örökösödési végzés keretein belül jutottam hozzá egy telekhez, amit 1 millió forintra értékeltek 2014-ben. Ezt szeretném most 3 év után eladni 5millió forintért, de ugye emiatt szja köteles a dolog, hiszen 4 millió jövedelemhez jutottam és 5 éven belül adom el. A különbözet 4millió, aminek a 15%-nak a 30%-a 180ezer (ez a SZJA). Ha újra értékelnék a telek árát és tegyük fel meghaladná a mostani eladási árát, akkor nem kellene SZJA-t fizetnem. Van erre valamilyen megoldás?
2017. szept. 19. 23:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a 4 millióhoz képest a 180 ezer igencsak jó arány, annyit megér, pláne hogy gyakorlatilag semmit nem kellett tenned érte.

De megkérdezheted azt a közjegyzőt, aki a végzést csinálta, az a legegyszerűbb, ő tudni fogja, hogy lehet-e ilyet csinálni vagy sem.

2017. szept. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Itt nem a pénzről van szó, hanem az értékéről. Évtizedekig ment a pereskedés a telekhatárok miatt még mielőtt megörököltem, annyi kérés volt hogy X összeg alatt ne adjam el. Ehhez tartom magam.
2017. szept. 20. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!