Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Betörés akart lenni?

Betörés akart lenni?

Figyelt kérdés
A tegnap este bezártam minden ajtót és ablakot. Az egyik ajtóból kivettem a kulcsot és reggel egy másik kulcsot találtam a zárban kivülröl! Azzal a kulcsal pedig nem nyitható a zár!

2017. szept. 20. 08:25
 1/2 anonim válasza:
Tisztelt kérdező: lehet.
2017. szept. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha valaki be akar törni, nem hagyja benne a kulcsot, és nem próbálkozik vaktában idegen kulccsal.

Nekem egy idős rokonom mesélt tök ugyanilyen történetet, ott másnap kiderült, hogy egy, a házba (lakótelep) frissen költözött fiatalember kicsit mulatozott az éjszaka, és annyira részegen ért haza, hogy egyszerűen másik lakásba akart bemenni, és nem jött rá, miért nem tudja kinyitni az ajtót. Aztán ott is hagyta az egészet.

A néni reggel megtalálta a kulcsot kívülről az ajtóban, nagyon megijedt, bár mondta, hogy fel is ébredt a zajra éjszaka, csak nem tudta, mi az. Kivette a kulcsot, és úgy derült ki az egész, hogy a srác nap közben becsöngetett, hogy visszakérje.

Mondjuk ha családi házban élsz, akkor ez a történet kicsit jobban sántít, egy udvarba nem megy be valaki véletlen talán akkor sem, ha részeg. A pontos körülmények ismerete nélkül nehéz okosabbat mondani, de a betörési kísérlet lenne az utolsó, amire gondolnék. Bár elég kevés más lehetőség jön szóba, ezt elismerem.

Az idegen kulcsot azért tedd el, és ha nem fogdostad össze nagyon, akkor már ne is tedd, esetleges bűncselekmény esetén lehetnek rajta használható ujjlenyomatok.

2017. szept. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!