Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak? (Lent)

Mit csináljak? (Lent)

Figyelt kérdés

Mit csinaljak ha nagyon faj a hasam mikor megvan? Gyogyszert mar csak vegszukseg eseten veszek be, de irnatok nekem olyanokat amik tenyleg hasznalnak is?

Valamint tanc szakra jarok heti 8x1.5 ora edzesem van , ennek a jo resze h a mozgas az megvan. Viszont a rossz h nem engednek leulni vagy kijonni, csak abbam az esetben ha utana vissza se allok viszont akkor az igazolt hianyzasnak szamit. Ezt nem akarom, bar van olyan h alig birok allni a fajdalomtol nemhogy meg aznap 3 orat edzek.

Tudnatok nekem olyan megoldasokat irni, amik nem 1-1 ideig mulasztjak el, hanem talan meg is szunnenek a fajdalmamim? Vagy legalabb csokkennek?

Akar eletmod valtas is lehet h mit ne (t)egyek vagy hasonlok.

Nagyom szepen koszonom ba minnel elobb valaszoltok!!!



2017. szept. 23. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Én sajnos nem értek ehhez. Tedd ki az egészség rovatba a kérdést, azt többen olvassák, mint az egyéb kérdéseket.
2017. szept. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 momoka 2002 válasza:
Nezz utanna az AVIVA tornanak. Ott vannak olyan gyakorlatok amik elmulasszak a fajdalmat vagy megelozheted.Probald ki. Orvos mit mondott normalis ez igy? Nem lehet valami mas oka? Endimetriozis, ciszta akarmi?
2017. szept. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Utana nezek,kiprobalom, koszonom.

Egyszer voltam haziorvosnal, bar akkor azert mert kb 1 even at fajt a hasam /jobb alul/ bar az menstruaciotol fugg.ul. Azt mondta ez csak a noves miatt van. Hat nem tudom.

Egyebkent nogyogyasznal nem voltam meg.

2017. szept. 24. 13:27
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én is hasonló problémával küzdök, bár én csak magamtól járok edzeni, úgyhogy olyankor ki is szoktam hagyni.

Nekem mint gyógyszer, az Algoflex M segít csak, az viszont nagyon. Ami "gyengédebb" megoldás, az az, ha meleg vizes pocipárnát teszek a hasamra. Van, hogy egy kis séta/tea is segít. Ó, tea, a cickafarkfű kifejezetten jó rá, vagy ilyen célra való teakeveréket a drogériában is tudsz venni.

Olvastam valahol, hogy a lányok ilyenkor a cukrot és az egészségtelen kajákat kívánják (én is), de pont ilyenkor nem szabad cukrot, lisztet, nehezen emészthető ételeket fogyasztani. Utána olvastam neked, a C és E vitaminban, káliumban, magnéziumban és kalciumban gazdag ételek is segíthetnek. A kamillát és a zsályát is említi a cikk a Feminán.

Én brutálisan vashiányos és vérszegény vagyok, a háziorvosom mondta, hogy ez is okozhatja az erős és fájdalmas vérzést.

Én már voltam nőgyógyásznál, fogamzásgátlót akart felírni, de nem fogadtam el. Ha te bevállalod, ez is segíthet, a nővéremnek viszonylag jól csökkentette a fájdalmakat (de megvoltak a mellékhatásai cserébe)

2017. szept. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja, meg még annyi, hogy nekem petefészek cisztám is volt. Pár éve, mikor menstruáltam kipukkadt, iszonyú fájdalmaim voltak, hánytam, hasmenésem volt, kórházban is voltam miatta pár napig, annyira kiszáradtam. Szerintem érdemes elmenned nőgyógyászhoz, mert a ciszta is okozhat fájdalmakat.
2017. szept. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Úristen, nagyon nagyon szepen koszonom.

Figyelni fogok ezekre, biztos, h hatni fognak. Legalabbis bizom benne.

Ha viszont ezeket betartom amiket irtal nekem es meg mindig faj, elmegyek az orvoshoz.

De koszonom szepen megegyszer a (tokeletes :D ) valaszt.

15/L

2017. szept. 24. 20:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Előzőek vagyok. Mikor jött meg először? A korod miatt kérdezem, mert akkor az lehet, hogy még szokatlan. Én 19 vagyok, 5 éve menstruálok, nekem az első években nem is fájt. Lehet, hogy neked pont fordítva lesz. :)
2017. szept. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hat kb. 2,5eve van meg. Kb az elso felev amikor meg rendszertelen volt nem fajt soha. Aztan kb fel ev utan beallt es kb 1 eve faj majdnem mindig. Egyebkent pedig a datumot illetoen nagyon pontos. Fixen 29.napra jon meg ezt legalabb szeretem h 100%osan tudom melyik ejjel.
2017. szept. 24. 20:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!