Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Nemzeti Dohányboltban...

A Nemzeti Dohányboltban kiszolgálhatnak üres cigaretta papírral/hüvellyel, ha csak 16 vagyok? Egyáltalán beengednek?

Figyelt kérdés
2017. szept. 23. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ugyanis 18 éves kor alatt nem is tartózkodhatsz a dohányboltban.
2017. szept. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én 22 voltam tavaly ,iratok nélkül mentem be és kiküldött a hölgy :-)
2017. szept. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy van, ahogy a # 1 válaszban szerepel.

A jogi háttere:

„6. cím

A fiatalkorúak különös védelme


16. § (1) A dohánytermék-kiskereskedelmi tevékenység folytatása során fiatalkorú dohánytermékhez nem juthat; fiatalkorú részére dohányterméket értékesíteni, illetve kiszolgálni tilos.


(2) Amennyiben annak gyanúja merül fel, hogy a dohánytermék értékesítési helyére (dohányboltba, elkülönített helyre) fiatalkorú személy lépett be, illetve a dohányterméket fiatalkorú kívánja megvásárolni, a dohánytermék-kiskereskedő köteles a fogyasztót életkora hitelt érdemlő igazolására felhívni.


(3) Amennyiben a fogyasztó az életkorát a (2) bekezdésben foglaltak szerint nem igazolja, vagy bebizonyosodik, hogy a fogyasztó fiatalkorú, részére semmilyen termék nem értékesíthető, és azonnal fel kell szólítani őt arra, hogy a dohánytermék értékesítési helyét hagyja el.


(4) Ameddig a (3) bekezdés rendelkezései szerint felszólított fogyasztó a dohánytermék értékesítési helyét nem hagyja el, a dohánytermék értékesítése, illetve a dohányboltban más e törvény alapján a dohányboltban forgalmazható termék értékesítése sem folytatható még az arra jogosult fogyasztó részére sem.


(5) Abban az esetben, ha a (3) bekezdés rendelkezései szerint felszólított fogyasztó a felhívás ellenére nem hagyja el a dohánytermék értékesítésének helyét, a dohánytermék-kiskereskedő a rendőrhatóság intézkedését kérheti.


(6) A dohánytermék-kiskereskedő köteles a dohánytermék értékesítését megtagadni abban az esetben is, ha annak gyanúja merül fel, hogy a nem fiatalkorú fogyasztó a dohányterméket fiatalkorú részére történő továbbadás céljából kívánja megvásárolni.”



„2. cím

Értelmező rendelkezések


3. § 6. fiatalkorú: minden természetes személy, aki a 18. életévét nem töltötte be”



2012. évi CXXXIV. törvény a fiatalkorúak dohányzásának visszaszorításáról és a dohánytermékek kiskereskedelméről

A törvény teljes, hatályos szövege elolvasható, például, itt: [link]

2017. szept. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem. Inkább ne dohányozz. A tüdőműtétnél nincs fájdalmasabb. Épp most vagyok túl egyen.
2017. okt. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!