Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Félek az oltástól, mit tegyek?

Félek az oltástól, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Iszonyatos félek az oltástól.

27-én kapom meg. Az iskolával megyünk. Iszonyatosan rettegek, tű fobiám is van. Tehát már a tűtől rosszul vagyok, netán elájulok. Kérlek valaki nyugtasson meg.. Aludni nem bírok. :( ugy félek..


2017. szept. 25. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezen én is átestem, emlékszem, úgy vonultam oda, mint csoportos kivégzésre, aztán alig éreztem valamit, meg is kérdeztem, hogy ennyi volt?

Az oltások szinte egyáltalán nem fájnak. Semmi ok aggódni rajta. Ezerszer beütheted még addig a kezedet-lábadat-fejedet, ami sokkal jobban fáj, mint az oltás, és azt is ki fogod bírni.

2017. szept. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2*Sü ***** válasza:

Azt kell megértened, hogy nem az oltástól félsz. Az oltás egy minimális fájdalommal járó szúrás. Ahogy az első válaszoló írja, ha belerúgsz az ágy szélébe, az sokkal jobban fáj.


Te magától a félelemtől félsz. Kialakítottál magadban egy teljesen irracionális félelmet. Azért irracionális, mert a félelem valami negatív dolog elkerülése érdekében születik. Az ember fél a magasságtól, így elkerüli a magas helyet, vagy ha ott van óvatosabb lesz. Helyes, ez a félelem a túlélést, a balesetek számának redukálását szolgálja. A félelem arra ösztönöz, hogy elkerülj bizonyos dolgokat. A félelmed egyrészt azért irracionális, mert egy elkerülhetetlen esemény a tárgya. Másrészt azért irracionális, mert nincsenek negatív következmények, leszámítva egy nevetségesen alacsony szintű fájdalmat. Persze a félelmed ősi ösztönökre alapul, az ember tart a csípéstől, egy pókcsípés, vagy ha valaki allergiás rá, egy darázscsípés akár végzetes is lehet. De itt erről nincs szó.


Te nem az oltástól félsz, hanem ettől az irracionális félelemtől félsz.

2017. szept. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Túléltem!!:)))

Ja és nem is fájt. 😄

2017. szept. 28. 06:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!