Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire ritka az ilyen...

Mennyire ritka az ilyen hullocsillag?

Figyelt kérdés
Ma este lattam egy meteoritot ami annyira kozel volt h tisztan latszott ahogy zolden egett es ahogy megvilagitja a felhoket maga korul plussz majdnem a horizonntig latszott ahogy eg,aztan kialudt es eltunt majd lattam meg fenyt ami bevilagitotta az eget azon a reszen...szoval,most csak en voltam kozel hozza es ezert tunt kulonlegesnek vagy ritka az olyan meteor amelyik ilyen keson alszik ki\eg el h mar szinte a foldbe csapodik?

2017. szept. 27. 21:38
 1/5 TR75 ***** válasza:
100%

Elég ritka, főleg, ami dokumentálva is van. Évente csak néhány alkalommal írnak ilyesmiről, az utóbbi 3-4 évben talán 4-5-ről olvastam (A cseljabinszkivel az élen).

Én olyan 18-19 éve láttam egyet, pontosabban magát a tűzgömböt nem, hanem a fényjelenséget. Egy nagyon erős, hideg kék színű fényt, ami miatt például a fáknak határozott árnyékuk volt, ami mozgott. Arra is meg mertem volna esküdni akkor, hogy egy sistergő hangot is hallottam (nem hangosat, de elkülönült a többi hajnali hangtól). Ebben ma már nem vagyok biztos, az is simán lehet, hogy a hirtelen fényhez egyszerűen hozzáképzeltem. Arra viszont emlékszem, hogy a hátam mögé néztem, hogy milyen autónak van ilyen fényszórója, de az úton nem volt semmi.

Valami ilyesmi lehetett a videók alapján:

[link]


Hasonló színű, csak erősebb.

2017. szept. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Átlagember életében max. egy ilyet lát.
2017. szept. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Valami pont olyasmi volt mint a videoba az elso...annyi h en ahogy mondtam lattam meg egy fenyvillanast miutan eltunt maga a gomb es nekem zoldnek tunt...elso gondolatom mikor meglattam az volt h ki a fene tuzijatekozik ilyenkor de hamar leesett h az nem lehetett...a sistergo hangot en is hallottam de nem irtam ide mert nem tunt relevansnak,marmint ha abba a tavolsagba volt akkor nincs olyan isten h keses nelkul erjen el hozzam a hang...legalabbis en ugy gondolom
2017. szept. 28. 22:04
 4/5 A kérdező kommentje:
Utana neztem a hangnak...a tudosok is vitatkoztak rajta h a meteoroknak lehet e hangjuk miutan sokan allitottak h hallottak a meteorok hangjat(ra lehet keresni) es ezt egy sistergo hangnak irtak le es ezt a meteor altal kibocsajtott radio hullamok okozzak!Ugyh vagy ezt vagy a robbanast lehet hallani.
2017. szept. 28. 22:21
 5/5 A kérdező kommentje:
Egeszen pontosan a fenye terjed a levegoben es a targyak amik felveszik a fenyt ami felmelegiti oket meg nagyon messzirol es ettol hirtelen valtozastol keletkezik a hang es ezert halljuk egybol keses nelkul(b*szaras).
2017. szept. 28. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!