Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tapasztalat nélkül szeretnék...

Tapasztalat nélkül szeretnék megtanulni varrni. Mennyi idő alatt sikerül alapszinten megtanulni?

Figyelt kérdés

36 éves vagyok és régi vágyam, hogy megtanuljak varrni. Teljesen kezdő vagyok, nulla tapasztalat. Varrògèppel szeretnék megtanulni varrni, gyerek ruhákat,tornazsàk, tolltarò stb szeretnék készíteni.

Szerintetek mennyire nehéz, mennyi időbe telik ? Hogyan kezdjek hozzá?



2017. okt. 7. 10:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha van varrógéped, és időd kísérletezgetni, szerintem könnyen meg lehet tanulni az alapokat.


Saját történetem írom, hátha találsz benne biztatót. :)

Nagyjából veled vagyok egyidős, és hosszú ideig csak kacérkodtam a varrás gondolatával, mire vettem egy gépet nem régen. Nálam a nagyon alap gépkezelési ismeret is hiányzott: miszerint le kell tenni a varrógépen azt a kis talpat, ahol a tű van, különben nem tudok vele dolgozni. Pár nap kísérletezgetés és kudarc után elmentem egy teljesen kezdő varrótanfolyamra, ahol tényleg az alapvető dolgokat mutatták meg.

Az alap gépkezelési ismeretekkel tornazsákot, tolltartót simán tud(hat)sz varrni, de ha utánanézel - és ügyesebb vagy, mint én - még egyszerűbb ruhát is. (Nadrág, egyszerű szoknya nem olyan nehéz, de nekem ehhez már kellett a tanári útmutatás.)

Ha van türelmed és lelkesedésed - és jó leírásod az adott dolog varrásának menetéről, szerintem alap szinten elég könnyen meg lehet tanulni varrni.

(Ugyan nekem nagyon sokat segített a tanfolyam - még olyan dolgoknál is, amit ott konkrétan nem tanultunk: mint pl. tolltartó, mert bátrabban neki mertem állni a próbálkozásnak -, de én nem vagyok kimondottan ügyes... Simán lehet, hogy youtube videók is elegek lennének az alapokhoz. (Azóta van, amit én is azokból tanultam))

Szóval ha már van géped, akkor nézz bele a youtube-on található varrás kezdőknek videókba, könnyen lehet, hogy már abból el tudsz indulni.


Ezen kívül vannak könyvek, amik szintén az alap dolgokat írják le:

Heidemarie Tengler-Stadelmaier (szerk): Burda varrás kézikönyv kezdőknek és haladóknak

Andreas Danch (szerk): A szabás-varrás ABC-je

/anyum régen ebből varrt nekem gyerekruhát: Bajzáth Ferencné: Gyermekruha szabás-varrás/


Sok örömet a varráshoz, ha belekezdesz! :)

2017. okt. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatást!
2017. okt. 8. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!