Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy nem töltött...

Miért van az, hogy nem töltött el undorral, -hanem inkább kíváncsisággal, - hogy láttam egy vonat által kettészelt kutyatetemet?

Figyelt kérdés

Az egyik fele a sínek között, a másik a kavicságy külső oldalán hevert és félig kilógtak a belek is.

Mondták már azt is, hogy nem vagyok komplett.


2008. okt. 21. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
98%
Ez normális, van akit érdekel az ilyesmi. Mit gondolsz a patológusok, és a sebészek, undorodnak, amikor fel kell vágni az emberi testet??? Ugyanez van az állatorvosoknál is. Ezek mind tanult, intelligens emberek, egyszerűen ez ( is) érdekli őket. Amúgy, ha egy kicsit tájékozódsz rájössz, hogy az irodalomban is van olyan stilusirányzat, ahol mindent nagyon pontosan ábrázolnak, vulgárisan akár pl: naturalizmus. De Umberto Echo is irt könyvet az ilyesmiről a Rútság esztétikája cimmel. A visszataszitó dolgokban is keresi a szépet. Nincs ezzel semmi baj.
2008. okt. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sincs abban semmi ha egészséges mértékben kíváncsi vagy, de azért gondolom éreztél némi undort és sajnálatot is, nem? Legalábbis szerintem ilyen esetben akaratlanul is kicsit mindhármat érzi az ember.

Az irodalmat ebbe most én nem keverném bele (gondolom az előző válaszoló pl. Baudelaire Egy dög-jére gondol, olvasd el ha nem ismered, mert azért tanulságos ...Ja, és Umberto Eco, nem Echo... de ez most mindegy). Szóval a lényeg, az ember kíváncsi lény. Ez vitte előre a történelem során:). Ne aggódj emiatt.

2008. okt. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnálatot azt természetesen éreztem, de undort azt egyáltalán nem.

2008. okt. 22. 11:00
 4/4 anonim ***** válasza:
84%
Mert kivancsi voltal!
2008. okt. 29. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!