Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek? . Régebben,...

Mit tegyek? . Régebben, szexuálisan zaklattak, megerőszakoltak, most pedig. én vágyom mások megalázására, megőrültem? .

Figyelt kérdés

14 éves fiú vagyok...

A saját apám..bántalmazott brutálisan régen..

Nagyon nehezen jutottam túl rajta,nagyon félek az idősebb férfiaktól a mai napig..

De azt hittem,ennél már csak jobb lesz idővel..De azon kapom magam hogy szadista fantáziáim vannak..Bántanák másokat,sőt..a saját öcsémet is..Egyre jobban utálom magam,olyan leszek mint az a mocskos állat?..Nem akarok egy mocskos pedofil lenni,mégis mit tehetnék?..Hatalmas késztetst érzek rá,de bűntudatot is..Nem akarok ilyet tenni de mi lesz ha egyszer túlságosan elvesztem a fejem?..Egy szörnyeteg vagyok?..



2017. okt. 15. 15:14
 1/9 anonim válasza:
0%
Húzd le magad a wc-n!!Szörnyű vagy..Hogy tudsz olyanra gondolni is,hogy bánts egy gyereket,főleg ha te is át élted milyen rossz is?..Egy elfajzott hülyegyerek vagy..Ha én lennék az anyád,és ezt megtudnám,úgy elfenekelnélek hogy 2 hónapig nem tudnál leülni,és biztos alig szólnák aztán hozzád..Szégyelném magam amiért ilyen gyereket hoztam a világra..
2017. okt. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszt...

Latom más is feleslegesnek találja a létezésemet..

Mit kéne tennem?..Öljem meg magam?..Nagyon félek..mi van ha tényleg kiderul és anya megtudja?..Én nem akarom hogy megutáljon vagy hogy bántson..

Nagyon félek,kérlek mondjátok hogy nem fog tényleg utálni ha kiderul?..Vagy titkoljam ezt el?..De mi van ha megtalálj a kérdést,és rájön hogy én irtam..!?..Szökjek el itthonról vagy mi?..Rettegek...meg kéne halnom?..

2017. okt. 15. 15:52
 3/9 anonim válasza:
100%

Ne bántsd magad, ezt felejtsd el.

Szerintem érdemes lenne szakemberhez (pszichológus, pszichiáter) fordulnod, de azt nem tudom, hogy anyukád nélkül ez megoldható-e.

2017. okt. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én se tudom...De anyának nem akarok szólni...félek...

Nem akarom hogy utáljon..

2017. okt. 15. 17:14
 5/9 anonim válasza:
93%

Anyád tudja, hogy apád bántalmazott?


Szerintem menj el orvoshoz, és beszélgess valakivel.

Figyelj, én is hasonlón mentem át, ha gondolod írj privátban üzenetet, ha szeretnél beszélgetni. Talán többet tudok segíteni, mint akik itt szitkozódnak..

2017. okt. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Szia. Sajnos a reakciód "normális", úgy értem, normálisan reagálsz egy nem normális hatásra ami téged ért. Már önmagában nemes és bátor dolog, hogy ezt ide ki merted írni. Sajnos amiről fantáziálsz, azt előbb-utóbb ki is fogod élni, és ezzel ugyanolyan sebeket fogsz okozni másoknak, mint amelyeket apád okozott neked. Mellesleg szinte biztos, hogy apádat is bántotta valaki, talán épp gyerekkorában... Azt tanácsolnám, szedd össze a bátorságodat, és fordulj szakemberhez, pszichológushoz pl.
2017. okt. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Ignis Subdialis ***** válasza:
87%

Igen, sajnos ez egy "normális" reakció, a legtöbb bántalmazottal ez történik, vagy később is bántalmazott lesz, vagy ő lesz a bántalmazó.


Az nagyon érdekes és nagyon-nagyon pozitív, hogy Te ezt észreveszed magadon, mert pont azért ismétlődhet örökké a kör, mert a legtöbb ember csak öntudatlanul elszenvedi ezt és aztán öntudatlanul felnőtt korában is ismétli a dolgokat. Tehát minden öntudatlanul megy, mint valami robot. De Te észrevetted a tendenciát és ez a biztos út a sikerhez, ez nagyszerű!


Fontos tudnod, hogy ami történt az nem a Te hibád. Senkinek nincs joga utálni érte. Sajnos a bántalmazási forgatókönyvek nagyon hasonlóak, de ez egyben szerencse is, mert jól kiismerhető a jelenség és a pszichológiának így van eszköz a kezében, hogyan segítsen. Sok leírás is van ezekről, ha olvasgatnál ilyeneket, akkor felismerhetnéd a saját érzéseid bennük, mert sokszor az áldozat önmagát hibáztatja, értéktelennek kezdi érezni magát, vagy értelmetlennek, hiábavalónak kezdi érezni az életét és sokan öngyilkosságot is megkísérelnek. Szóval az ilyen gondolataid sajnos egyenes következményei annak a szörnyűségnek, amit az az illető (ne nevezzük apának vagy embernek...) elkövetett Veled és nagyjából ugyanez minden áldozatban megfogalmazódik. Viszont ismétlem, nagyon jó, hogy erre rálátsz és hogy ki akarsz kerülni belőle tudatosan. Sokan csak egyszerűen úgy megnyomorodnak felnőttkorukra, annyira elvesztik a reményt, hogy később se kérnek segítséget, csak egyre jobban szenvednek és minél több időt veszítenek, annál nehezebb kijönni ebből.


A lényeg, hogy ha találnál segítséget a megtörtént bántalmazás feldolgozására, azzal ez a másik problémád - hogy Te is hasonló hajlamokat kezdesz érezni - magától megoldódna, hiszen ez már csak következménye a feldolgozatlan traumának, ami tovább emészt Téged a háttérben.


Viszont van itt egy olyan jelenség is a családon belüli bántalmazásnál, hogy sokszor erről sajnos tud az anya is, és nem védi meg a gyereket. Szörnyű dolog, de ez is olyasmiből fakad, hogy valószínűleg az anya is hasonló családban nőtt fel, ahol a férfi gyakorolta a hatalmat és a gyerek csak szenvedett, így tudat alatt alárendeli magát a férjének is később.

Ezt az is segíti, hogy aki kislányként mondjuk egy agresszív, elnyomó apával bírt, az felnőttként is öntudatlanul agresszív, elnyomó férjet választ. Ezt a jelenséget nagyon jól ismeri a pszichológia. Amit gyerekként megtapasztalunk, az a legerősebb lenyomat, "szabály" az életünkben. Egyszerűen úgy bevésődnek ezek a szituációk, hogy hiába tudjuk az agyunkkal, hogy ez abszurd és igazságtalan, nem tudunk hatni rá csak úgy egyszerűen, ésszel. Ha gyerekként folyton bántanak minket, akármilyen abszurddul hangzik, előfordulhat, hogy felnőttként akkor érezzük valakinek magunkat, ha bántanak (vagy éppen mi bántunk valakit). Mert ha nem bántanak, az olyan, mintha nem is léteznénk. Sok családban a gyerekkel nem fogalkoznak, csak ha "rossz" akkor jól megverik. Pedig a gyereknek nagyon szüksége lenne a figyelemre, s ha azt csak verés formájában kapja meg, akkor kialakulhat egy olyan tudatalatti hite, hogy a bántást érzi törődésnek. Tudom, hogy nagyon abszurdul hangzik, de sajnos ez az oka például annak, hogy bántalmazott nők nem képesek otthagyni a bántalmazó pasijukat.


Visszatérve ezt csak azért írtam, hogy figyelmeztesselek arra, hogy nem biztos, hogy édesanyádtól számíthatsz segítségre, mert lehet hogy nem véletlenül választott éppen ilyen férjet magának, lehet hogy ő is hordoz egy ilyen sérülést magában gyerekkorából és tudat alatt ezt gondolja az élet rendjének, hogy a férfi bántalmaz, a gyereknek meg ezt tűrnie kell, ezért előfordulhat, hogy nem hisz Neked vagy nem áll Melléd. A lényeg, hogy ne veszítsd el a reményt, ha elmondanád neki és ez történne. Ez csak azt mutatná, hogy Neki is nagy szüksége lenne lelki segítségre.


Nem is gondolnád, nagyon sokan járnak hasonló cipőben és ez a társadalmunkban nagyon komoly gondokat okoz, hiszen sokan csak szenvednek az életükben, nem képesek boldog, teljes életet élni az ilyen feldolgozatlan traumák miatt. Ráadásul a környezetük se könnyíti meg ezt, mert az ilyen szörnyűségekkel senki nem akar szembe nézni, így fordulhat elő, hogy nem hisznek a bántalmazottaknak vagy őket hibáztatják azért, hogy áldozat lett belőlük, ami ugye nagyon nagyon abszurd és röhejes felvetés.

Viszont egyre több olyan szervezet van, amelyik védelmet és segítséget nyújt a bántalmazottaknak. Elsősorban nőknek és gyermekeknek, fiatalkorúaknak, ők a legkiszolgáltatottabbak. Ezért Neked is azt javaslom, hogy vedd fel a kapcsolatot velük, mert professzionálisak, tapasztaltak, ők egészen biztosan tudnak segíteni Neked!


Elsőként a Kék Vonalat ajánlanám: [link] Hívd fel őket vagy csetelj velük, írd le, amiket ide írtál, kérj segítséget!


Másodikként a NaNE egyesületet (nane.hu), nekik is van segélyvonaluk bántalmazott nők és gyermekek részére, de emellett rengeteg nagyon jó kiadványuk ( [link] és cikkük van a bántalmazási forgatókönyvekről, a kiútról, feldolgozásról, Neked pl. hasznos lenne elolvasni ezt: [link] (a gyerekek elleni szexuális visszaélésről)


A muszajmunkacsoport.hu inkább azon felnőtteknek segítség, akik még mindig egy feldolgozatlan gyerekkori traumát hordoznak.

A [link] inkább egy híroldal, nem kifejezetten gyorssegély, meg elég unalmas is.


Tehát a lényeg, hogy van KIÚT! És hogy Te nagyon jó úton jársz, hogy így rálátsz magadra, kitartás!

2017. okt. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Ne vádold magad semmiben, mert amit átélsz, természetes és szükségszerü epizod. A fiuk között is mindig voltak szadizók és áldozatok. Ma már, felnőtt fejjel nem rossz emlék. A szex is majd kialakul, ahogy genetikailag benned kodolva van. A szakemberekkel azonban vigyázz, mert ha felirnak neked olyan gyogyszereket és terapiában reszesitenek, az regisztralva lesz a személyi anyagodban. A kötelező alkalmassági vizsgálatoknál mh. jogs. ezt látja az orvos, és könnyen megkaphatod azt a minősitést, hogy "nem alkalmas".
2017. nov. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Helo! Ne aggódj nem vagy szörnyeteg velem is hasonló dolog történt pár éve tudom mit érzel most ugy érzed hogy jó volna bántani másokat de hidd el nem az, maradj nyugodt beszélj egy olyan emberrel akiben megbízol hátha enyhülnek tölle az érzéseid.
2018. jan. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!