Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vannak olyan nevek-nem feltétl...

Vannak olyan nevek-nem feltétlenül a magyar nyelvben, a világ bármely nyelvében-, amelyek egyszerre női-és férfi nevek is (lehetnek)?

Figyelt kérdés

2017. okt. 19. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van pl.szerbben,horvátban a Vanja név.
2017. okt. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Továbbá ugyanezen a két nyelv területen: Szasa,Matija, Nikica.Más külföldi nevek: Paris,Tony, Glen.
2017. okt. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Vannak, itt például grafikonon mutatja mely angol nevek hogyan változtak a történelem során és mikor melyik nemre volt jellemző az adása:

[link]

2017. okt. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%

Alex

Leslie

Billy/Billie

Max-szerintem a Batman of the future-ben ez volt az egyik csaj neve; Maximilián és Maxima/Maxim

Al- mint a Bundy, és Elle, mint az a szőke csaj abban a filmben

Meg a Scooby Dooban volt olyan két csaj, akik Terry és Chis. A Terry pl lehet Teresa rövid változata, a Chris meg Christina

2017. okt. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

*ja meg még Allan vagy nemtom, ez kiejtve Elen, de szerintem lányban is van ilyen, nem csak Helen vagy Elena, hanem sima Elen is. Asszem azt valszeg így írják Ellen. Ja igen, van az a műsorvezető nő is , aki Ellen.

Meg van az a sorozat, hogy Dokik, azt hiszem, ott az Elliot lány név. Ja meg a Marty Mcfly-on én először csodálkoztam, de végülis lehet a Martinnak/ Mártonnak meg a Mártának is egyik változata. Szóval jó lehet fiú névnek is.

2017. okt. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

*Ja és bocsi,mégegy, valaki írta itt egyszer, hogy ismer fiú és lány


Jácint-ot is. És nem Jácinta lányban sem, hanem ő is Jácint.

2017. okt. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A Jácint nem lehet uniszex név, mert csak férfinév. Egyedül a virágnévből asszociálnak arra hogy női név lehet.

Amúgy értelmesebb rákeresni ara hogy "uniszex nevek", mint tippelni.

2017. okt. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Amerikai, és japán nevek között is van ilyen!
2017. okt. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Angol:

Alex

Leslie

Taylor

Tyler

Charlie

Sam

Bailey

Jamie

Rylee

2017. nov. 6. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!