Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek ezt a kardot,...

Szerintetek ezt a kardot, hogyan lehetne megcsinálni fából?

Figyelt kérdés
[link]

2017. okt. 29. 15:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Minimum 3 darabból csinálnám (markolat, keresztvas, penge ), de inkább 4 (gomb a végén ).

Aztán sok vágás, reszelés, csiszolás. A markolat mindenképpen csússzon a pengére. A penge alja pedig hosszabb, keskeny részben végződjön, ami belemegy a markolatba. Aztán külön festés, majd összeragasztás. Ha van érzéked a famunkához, akkor nem olyan bonyolult. Csak sok idő, és sok türelem szükséges hozzá. Ha valami nem sikerül elsőre, akkor nem szabad feladni.

2017. okt. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2017. okt. 30. 13:54
 3/10 anonim ***** válasza:

Szívesen.

Sajnálom, hogy jobban nem tudom elmagyarázni, csak megmutatni tudnám. Az a lényeg, hogy nagyobbra kell vágni mint amilyen lesz, és reszelve, majd csiszolva megadni neki a végső formát. Az is lényeges, hogy többféle papírral csiszold. Legalább 2 félével. 80as majd 100as. Remélem ezt még megnézed ..bocsi..hamarabb is leirhattam volna.

2017. okt. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem, ráérek! Értem mire gondolsz, és nagyon szépen köszönöm, hogy még másodjára is válaszoltál. A két féle csiszolópapírral való csiszolásra nem gondoltam. Így is sokkal igényesebb, és tartalmassabb választ kaptam, mint amire számítottam. Még egyszer nagyon köszönöm, hogy időt szakítottál rám és, hogy válaszoltál!
2017. okt. 30. 16:58
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért szükséges a többféle csiszoló, hogy egyre simább legyen. Mert a legdurvábbtól nem lesz sima,a legfinomabb meg nem csiszolja le a durvább részeket. Ha van kedved, és türelmed, akkor legvégén 120as csiszolóval is csiszolhatod. Attól finomabbal viszont már fát nem érdemes.
2017. okt. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Miket nem tudok meg! Elképesztő! Köszönöm!
2017. okt. 30. 19:23
 7/10 A kérdező kommentje:
Esetleg van valami ötleted, hogy milyen fából lenne érdemes elkészíteni?
2017. okt. 30. 19:37
 8/10 anonim ***** válasza:

Én csak néhány Harry Potteres varázspálcát csináltam a kislányomnak. Az azért jóval egyszerűbb..szóval annyira azért nem vagyok otthon a fa témában.

Azért van néhány ötletem.

Az biztos, hogy száraz fából érdemes, mert ha nyersből csinálod, akkor a száradás során deformálódni fog.

Fenyőből vagy nyarfából nem érdemes, mert nagyon puha ..habár könnyebb megmunkálni, de így sérülékenyebb is.

Akác a legjobb, mert az kemény.

Én száraz, tömör, már feldolgozott fát használnék. pl :tetőléc, padlódeszka, gerenda.

2017. okt. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A pengének persze egy sima deszka is elég lehet.

Ja és a fában vannak görcsök.

Érdemes úgy kivágni egy adott elemet, hogy görcs ne legyen benne.

2017. okt. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. okt. 30. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!