Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért élünk, ha semmi értelme?

Miért élünk, ha semmi értelme?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdés adott. Sokszor belegondolok, hogy ennek az egésznek semmi értelme, és ilyenkor elég rosszul érzem magam.

Tudom, hogy mindenkinek a saját életének kéne értelmet adnia, és úgy élnie ahogy ő jónak gondolja, de miért lesz ez jó? Leélünk abban a hitben pár évtizedet, hogy van értelme az életnek, aztán meghalunk, és vége mindennek.

Ti sosem szoktatok ilyeneken gondolkodni? Nektek mi a véleményetek erről?


2017. okt. 29. 21:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, van ilyen gondolkodásmód, azért nem érdemes nagyon belemerülni a mantrázásába, mert megkeserít. Itt vagyunk, senki nem kérte, mégis van egy életed, és egyszer vége lesz. Ennyi biztos. Élvezd, keresd meg a szépségeit, érezd jól magad. Könnyebb, ha nem veszed komolyan, és te már elindultál ezen az úton. Csak ne a keserűség, hanem a könnyedség felé kell menni.
2017. okt. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, próbálok a könnyedség felé menni. Ettől függetlenül más véleményére is kíváncsi vagyok.
2017. okt. 29. 22:02
 3/6 anonim ***** válasza:

Két idézet:


"A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van."

(Bob Dylan)


"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz, amit akarsz, és nem azt, amit mondanak."


Magyarország eléggé egy olyan hely, ahol számos ember tenne róla hogy az embertársai számára a két idézet ne teljesülhessen. El kell őket kerülni, képzeletben rúgd fel őket úgy hogy leolvassák a Göncöl Szekér alvázszámát. És megtörténik a csoda, az élet minden másodperce piros betűs értékes ünnep lesz.

2017. okt. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként én is próbálok így gondolkodni. Egyszer élünk, most kell a legtöbbet kihozni belőle. Kikell alakítani a saját értékrendünket, és aszerint élni. Küzdeni az igazunkért, a szabadságért, azt csinálni amit szeretünk...
2017. okt. 29. 22:07
 5/6 nylonx válasza:

Ahogy a modern ember elgondolja a világot úgy nincs értelme. Nekem az a nézetem hogy ez a világ átmeneti és egy sokkal valóságosabb valóságra ébredek ha meghalok. Ami odaát lesz ahhoz kell itt gyúrni,a többi csak ennek figyelembevételével lehet fontos itt. Semmi sem fontos ha csak evolúciós véletlenek vagyuk.

Nem találtam még vallást amit elfogadnék,nem tudom hova kellene megtérjek, de én ezt tapasztalom, mert tapasztalható,megismerhető ebből a világból is ha az ember néha leáll és odafigyel.

2017. okt. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nemrég volt a kérdés.
2017. okt. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!