Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bérszámfejtés; csak úgy...

Bérszámfejtés; csak úgy eltűnhet egy szombatom? Hogyan működik ez?

Figyelt kérdés

Olyan a munkám (teljesmunkaidőben), hogy a szombat is munkanap, ezért egy hónapra előre meghatározhatjuk, hogy a szombatunk melyik hétköznapra kerül (aztán persze a munkáltató dönti el, hogy a leadott tervem elfogadható-e; előfordul, hogy máshova teszik a szombatomat, ahogy a teljes csapat beosztását megszervezik – vagyunk vagy harmincan).


Csakhogy most novemberben eltűnt egy szombatom (tehát van egy hetem, amikor nem 40 órát, hanem 48 órát dolgozom), és ők széttárták a karjukat, hogy "igen, hát most eltűnt egy szombat". MIVAAN?! Akkor most ingyen dolgozom azon a napon?


Megnéztem az októbert is, összeszámoltam a munkanapokat.

 Október: 20 munkanap (2 szabadnapot és egy október 23-át is munkanapnak számolva, nyilván nem vehetik el az ünnepnapomat sem, tehát lényegében az is fizetett szabadság, a matek szempontjából, gondolom)

 November: 26 munkanap (négy szabadnapot és 1 Mindenszenteket is munkanapnak számolva)


Természetesen a fizetésem összege minden hónapban forintra pontosan ugyanannyi, tehát sejtem, hogy van a dologban egy pontos matek, amivel hosszútávon minden egálba kerül, hiszen (gondolom} a munka- és adótörvények nem engedik meg, hogy bárki akár egyetlen órát is ingyen dolgozzon.


KÉRDÉS:

 Bérszámfejtésileg hogyan lehetséges ekkora ingadozás?

 Most akkor októberben dolgoztam az átlagnál kevesebbet, vagy novemberben az átlagnál többet?

 Vagy mindkettő, tehát itt épp az októberem és a novemberem kompenzálja egymást, hogy a végén minden munkaórám pontosan ki legyen fizetve, mégha a havi fizetésem és a havonta ledolgozott órák száma között van is ingadozó eltérés? (Vagyis októberben több fizetést kaptam, mint amennyiért megdolgoztam, és ugyanennyivel (kb.…) dolgozom többet novemberben?)



2017. okt. 30. 07:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Havi béren vagy?

Akkor az óraszám miatt reklamálhatsz, de annak 3 hónapos átlagban kell kijönnie heti 40-re.

Órabérben vagy?

Na akkor reklamálj és tételeztess.


Amúgy átlagosan 19 és 23 közt van egy hónapban a minkanapok száma

2017. okt. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia! Ezt írja a szerződés: "A Munkavállaló bruttó alapbére nnn Ft/hó, amely havonta egyszer, utólag, a Munkáltató bérfizetési napján esedékes." Gondolom ez a havi elszámolást jelzi.


Közben az jutott eszembe, hogy azért ez egy multi (a rigós cég), és minden hónapban megkapjuk a Fizetési Lapot, amin részletezik, hogy hány napot/órát dolgoztunk, hány perc volt a túlóra, mennyit pihentünk stb., szóval talán valószerűtlen is lenne a könyvelésüknél, hogyha kifizetetlen munkaórák gyűlnének össze száznyi munkavállalójuknál, nem…?


A háromhavi átlaghoz majd akkor figyelemmel kell követnem a Fizetési Lapon írtakat. Sajnos eddig kidobtam ezeket a papírokat (többnyire).


KÉRDÉS: Az ünnepnapokat minek kell számolni? Mintha fizetett munkanapok lennének (csak nem dolgozunk, tehát fizetett szabadnap), vagy pont hogy fizetés nélküli szabadnapnak kell számolni őket? Nem mindegy, mert utóbbi esetben egyrészt az ünnepnapok _talán_ joggal kompenzálhatóak a pihenőnapok megvonásával (bár tény, hogy nem szokás pl. a H-P-ig tartó normál teljesmunkaidős munkaviszonyoknál), másrészt akkor ugye októberre nem 20 munkanap jön ki, csak 19, novemberre pedig nem 26, csak 25…


Köszönöm!

2017. okt. 30. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!