Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Veszprémi Vetési Albert...

Veszprémi Vetési Albert Gimnázium, biológia szak? Tudna olyan segíteni, aki odajárt/jár (olyan is segíthet, aki a gimnáziumba jár? (nem muszáj pont bioszra) 2017-es vélemények?

Figyelt kérdés

Most vagyok nyolcadikos. Hamarosan ugye felvételi, és nekem hatodik óta a Vetési tetszik. Állatorvos szeretnék lenni, így ez a suli volt a legszimpatikusabb. Tetszik még a Lóczy (Balatonfüred, ott is a biológia, ami ott természettudomány néven fut asszem) és az Ipari is (csak ott nem lehetnék állatorvos, max környezetmérnők).

Jó tanuló vagyok! A matek és a fizika kivételével (ami csak négyes) ötös vagyok. Nagyon kitartó vagyok, nem mondok, hogy szeretek tanulni, de nem is utálok. Az osztály legjobb tanulója vagyok. Amilyen tantárgyból ötös vagyok, abból szinte csak ötösön van, nincs négyesem. Szerintetek ez jó a Vetésibe? A biosz tanárom szerint sikerül bejutnom. Nem tudom... A volt ofőm ajánlotta, gondolom nem véletlen, de még így is tanácstalan vagyok. Ott így az elmondottak alapján kb hányas lennék? (Tudom, buta kérdés😅)

A szóbelivel kapcsolatban is lenne pár kérdésem... Már év eleje óta tanulok rá, és elgondolkoztam, hogy milyen lehet. Hogy működik a szóbeli rész? Mindent kérdeznek, vagy csak néhány dolgot? Nagyon szigorúak? Kb. Hány perc? Egyéb személyes tapasztalatok?

Előre is köszönöm a válaszokat! Holnap megyek nyílt napra, már nagyon várom.

14/L



2017. nov. 13. 17:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*olyan is segíthet, aki a gimnáziumba jár! (Véletlen kérdőjelet írtam😅)
2017. nov. 13. 17:11
 2/11 anonim válasza:
én vetésis vagyok franciás, és a biosz szakról nekem annyi van meg, hogy ott válogatott nyomorékok vannak, de ezek alapján szerintem simán felvesznek, azért annyira nem hú de jó iskola. Sok szerencsét!
2017. nov. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a választ!
2017. nov. 15. 17:14
 4/11 anonim válasza:
Én is a Vetésit néztem ki magamnak és én is pont 8.-ba járok :D.Szívesen mennék bioszra de amikor beszélnem kell akkor lefagyok szóval én a spanyolt a franciát és az általánost jelölöm meg.Amúgy én hallottam jót is és rosszat is a Vetésiről.Állítólag nagyon kell tanulni és mindegyik tanár azt hiszi hogy csak az ő tantárgy létezik (bár szerintem biztos van kivétel). De utána sokkal könnyebben lehet bejutni fősulira vagy egyetemre.Ha a felvételit is jól megírod szerintem 100% hogy bekerülsz! :D
2017. nov. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Meg még annyi hogy nem sok szabadidőd lesz a tanulás miatt.De én úgy vagyok vele hogy ha sokat tanulok legalább később könnyebb lesz :D. 13/L
2017. nov. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igazából a mi sulinkban is úgy van most, hogy minden tanár jópofizik, közbe pedig csak azt hiszi hogy pl csak a töri létezik:D

Gondoltam, hogy kemény suli... Én is hallottam rosszat is, de sok jót is.

Másrészt pedig én is úgy vagyok vele, mint te. Lehet, hogy most baromi kemény lesz, nem lesz szabadidőm, de ha felnőtt leszek, akkor még megköszönöm ezt.

Köszi a választ! Sok sikert akkor neked is:)

2017. nov. 18. 15:22
 7/11 anonim ***** válasza:

A vetesi kemeny suli, az elejen jonak kell kenni mert ha nem elkaszalnak. Bioszon az elso nyelv angol es a masodik nemet. Van jo nehany kemeny tanar aki teljesen ala tud asni a tobbi tanar elott is, tobb tanar eloszeretettel buktat. Pl ismerosomet is 2essel elkuldtek potvizsgazni. Ha van eleg segged tanulni akkor menjel nyugodtan oda.

A loczyba azokat gyujtik akiket nem vesznek fel se a vetesibe se a lovassyba. En azt annyira nem ajanlom, ott is vannak ismeroseim. Semmi szabadido, kocsog tanarok.

Az ipariba jok a tanarok, a kozosseg is. Sok ismrosom jar oda es szeretik. En ezt a sulit szivbol ajanlom, nezzetek korul, hogy onnan mit hogy lehet. Jelenleg nem tudom milyen szakok vannak es hogy szakgimibol az erettsegi hogy mint van, de szerintem onnan is van boven eselyed ugy erettsegizni mint egy gimibol, esetleg kulon biosztanarral meg inkabb ragyurni az allatorvosira.

De aminek van gimije az a padanyi. A humanra gyujtik a butuskakat, de ha egy kisgimis osztalyba mesz ott garantaltan ertelmesekkel talalkozol vagy a nyelvis osztalyban.

Na es a jegyeid, teljesen mindegy hogy altalabosban milyen jegyeid vannak/ voltak. Az a jegy egy nagyon konnyu anyagbol volt, lehet a tanarok kedvence vagy ezert felhuzzak.... ez a kozepsuliba nem jelent semmit. De igen felvesznek ha ezek melle irsz egy jo felvetelit, szobelin meg fent van a honlapjukon a kovetelmeny, meg hogy mi van.

2017. dec. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszodat!ezzel sokat segítettél😊
2017. dec. 17. 12:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Es a padanyin nem gondolkoztal? Azt tenyleg szivbol ajanlom, ha a vallasossag vagy az hogy mas vallasu vagy remit vissza tole ne aggodj. Teljes mertekben tiszteletben tartjak, van reformatus hittan is naluk. Illetve a heti 2 hittan meg az evi max 8 mise osztaly/ iskola szinten. Teljesen tulelheto. A tanaraim is nagyon jok.
2017. dec. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én nem vagyok vallásos, és mivel az vallásos suli, így még nem gondolkoztam annyira rajta... Mivel többen tanácsoltátok, természetesen utána olvasok:)

Csak ugye olyan sulikat kerestem, ahol bioszt lehet emelt színten tanulni, viszont többen mondták a nyelvet is. Ne akkor, köszi a segítséget😊

2017. dec. 22. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!