Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nálatok is van ilyen, hogy...

Nálatok is van ilyen, hogy sürgős esetben sem enged ki a tanár a mosdóba?

Figyelt kérdés
Én Gimnázium 9. osztályába járok, és pont kémia óra volt, mikor hányingerem lett. Először nem foglalkoztam vele, úgy voltam vele, hogy majd elmúlik, de ez csak erősödött, szóval szóltam a tanárnak. Erre nem engedett ki. Nem foglalkoztam vele, gondoltam csak elmúlik. Aztán rá 5 percre annyira rám jött, hogy most vagy soha. Szaladtam a mosdóba, nem érdekelt a tanár, átgázoltam mindenen, szerencsére sikerült kiérnem. Aztán mikor visszajöttem lecseszett érte a tanár, szaktanárit adott ezért a megmozdulásért + ott ordítozott velem vagy 10 percig. De fiú létemre nem fogom összehányni magamat az osztály előtt. Túl kínos lett volna
2017. nov. 16. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Big like jol tetted sz@rd le a tanár mit mondott inkább ez mint hogy odahányj azt le nem mosod magadrol egy ideig.
2017. nov. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
Jól tetted, hogy kimentél. Nem akarom védeni a tanárt, de igazából ha jobban a dolgok mögé nézel, akkor tudhatod, hogy vannak olyanok akik füvezni vagy trécselni mennek a mosdóba óra közben. Biztos a tanár azt hitte, hogy te is olyan nyomorék vagy.. Viszont az a szaktanári, tényleg igazságtalan volt a részéről. Nem is kell bocsánatot kérned, hogy kirohantál, inkább ő köszönje meg, hogy nem az ölébe hánytál. Ha látod hogy jó kedve van akkor talán megpróbálhatnál beszélni vele. (Én a helyedben magasról tennék rá. Nem hisz neked akkor így járt. Ne érezd magad rosszul emiatt, Nem kell benyalnod neki.) Kit érdekel 1 beírás? Remélem a szüleid nem olyanok akik neheztelnek érte még azután is, hogy elmondtad nekik, hogy mi történt igazából.
2017. nov. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs.
2017. nov. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 2*Sü ***** válasza:
55%

Nyilván előfordul az emberrel, hogy nem képes kontrollálni bizonyos biológiai folyamatait. Ideális esetben nem kellene engedélyt kérni arra, hogy kimenj a mosdóba. Persze ideális esetben egy diák igyekszik egy ilyen esetet elkerülni, és még, vagy már a szünetben elintézni a dolgait – nyilván ez ebben a szituációban nem merül fel –, illetve nem él vissza ezzel a lehetőséggel, így ideális esetben a tanár sem problémázna emiatt.


A szaktanári ellen lehetne ágálni, de felesleges. Nem lesz tőle sem kevesebb, sem több a tudásod, nem lesznek tőle jobbak, vagy rosszabbak a jegyeid, így az égadta világon semmi jelentősége nincs. Az év végén az ellenőrződ megy a kukába, a napló meg porosodni fog valahol, ahol senki nem nézi.


Persze az igazságosságon esett csorba nem esik jól. Ha a helyedben lennék, év végén beszélnék a tanárral, emlékeztetve őt az esetre, elmondva, hogy ott és akkor igazságtalanul járt el. Mivel ott már nem lenne érdekem hazudni, nem akarnék elkerülni semmit, így a tanár is könnyebben elfogadná a kritikát, és esetleg egy következő esetben kicsit jobban mérlegel.


Bár egy kicsit élek azzal a gyanúval, hogy a történet nem teljesen kerek. Csak nem ordibál egy tanár tíz percig, ha valaki a mosdóból visszaérve annyit mond, hogy „Elnézést, de mégsem akartam az asztalra hányni”. Nyilván nem tudjuk milyen párbeszéd zajlott közöttetek és főleg milyen hangnemben, de érdemes neked is visszaemlékezni, hogy esetleg nem járultál-e te is hozzá a szaktanárihoz és a tíz perces ordibáláshoz.

2017. nov. 17. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!