Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet az aliexpress-en...

Hogy lehet az aliexpress-en és a hozzá hasonló nem magyar webáruházakból rendelni?

Figyelt kérdés

Azt írja hogy ingyenes a szállítás, de ez tényleg így van?

Továbbá azt hallottam hogy nem minden bankártyatípust fogadnak el.

Tényleg akár hatvan nap mire kiszállítják?



2017. nov. 17. 00:29
 1/1 2*Sü ***** válasza:
100%

> Hogy lehet az aliexpress-en és a hozzá hasonló nem magyar webáruházakból rendelni?


Termék kosárba → megrendelés → fizetés.

Eléggé egyértelmű.


> Azt írja hogy ingyenes a szállítás, de ez tényleg így van?


Az AliExpress esetén alapesetben igen. De többféle szállítási mód közül választhatsz, ezek lehetnek felárasak (viszont gyorsabbak, vagy van nyomkövetési lehetőség). Az eBay, vagy más oldalak esetén lehet, hogy nem ingyenes a szállítás, de akkor az fel van tüntetve, a kosárban is látszik a szállítási költség. Minden ilyen nagyobb, ismertebb oldalnál a megrendeléskor fizetsz, egyéb fizetési kötelezettséged nem marad. (Átvételkor, vagy utólag nem fizetsz semmit.)


> Továbbá azt hallottam hogy nem minden bankártyatípust fogadnak el.


Természetesen nem fogadnak el minden bankkártya típust, ahogy sehol a világon. Úgy általában azt tudom mondani, hogy az internetes vásárlásra alkalmas Visa és MasterCard kártyákat lehet használni. De nyilván az első vásárláskor kiderül, illetve az adott webshopnak van erről tájékoztatása.


> Tényleg akár hatvan nap mire kiszállítják?


Ingyenes szállítás esetén előfordulhat, főleg így karácsony előtt. Az AliExpress esetén jellemzően 3-4 hét szokott lenni a szállítási idő, bár még nagyon nagy tapasztalatom nincs. Most karácsony előtt lehet, hogy ez kicsivel több, tehát nem biztos, hogy amit ma rendelsz, az karácsonyig ideér. (Amúgy sokszor a magyar posta ül rá a csomagra akár hetekig, kevesebb idő alatt ér el a csomag Kínából Budapestre, mint Budapestről egy vidéki nagyvárosba.) Az eBay esetén változó, volt, hogy a megrendelés után másfél héttel már nálam volt a csomag, mert nem Ázsiából jött, de volt, hogy négy hetet vártam valamire.


Persze vannak gyorsabb szállítási módok is. Most nézek egy 3 dolláros valamit az AliExpressen, ingyenes házhozszállítással 22-43 napot írnak, $1.26 felárral 20-31 nap + nyomkövetés, de pl $59.22-ért 9-18 napot írnak nyomkövetéssel. (Nyilván egy $3 értékű dolognál nem éri meg, mert 20-szor annyiba kerülne a szállítás, mint a termék. De egy nagyobb értékű dolognál már bevállalható is lehet. Bár nagy értékű dolgot én nem rendelnék pl. Kínából.)

2017. nov. 17. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!