Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Budapesten tényleg minden a...

Budapesten tényleg minden a belvárosban van, a pesti oldalon?

Figyelt kérdés

Akkor tűnt fel, amikor elkezdtem a rohanó, időhiányos, dolgozó felnőttéletet.

A lakhelyem és a munkahelyem is hogy mondjam: se nem belváros, de még nem külvárosban van.


Nemcsak a beülős helyek, teaházak, szórakozóhelek vannak a pesti belvárosban... Egy csomó bolt, kajálda, ami nem kínai vagy gyorsétterem, Vasedény, optikus, nyomtatási lehetőség; mit tudom én...

Az embernek kerülőt kell tennie vagy egyszerűen oda se ér munkaidő végén.


Tavasszal egy emailből történő nyomtatás miatt kellett hétvégén 50-60 perces kerülőt tennem (mire erre rájöttem, már nem otthon voltam, hogy például pendrive-ra rakjam; ha hazamegyek nyomtatás előtt, az is ugyanúgy kerülő lett volna).


Néha azt érzem, hogy az agglomerációban időben ugyanott van az ember, mint Budapest külvárosában ill. a belváros legszélén.



2017. nov. 18. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Buda inkábba nyugalomról szól de egyplázánál van minden meg ugy alapbol
2017. nov. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ott van kínálat ahol az emberek.

Emberek pedig a belvárosban vannak.

Úgyhogy igen,itt minden van...na jó nem minden,de sokminden.

Az agglomeráció,külváros,Buda egyes területei pedig a nyugisabb életet követi. De pláza szinte mindehol van,vagy valami centrum féleség. Bár szombaton azok is lehalank így délután.

2017. nov. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Aki pl. a Hungária gyűrűn dolgozik, vagy Dél-Budán dolgozik és ... teszem azt, a József Attila lakótelepen lakik, a Pöttyös utcától kicsit befelé, annak minden kerülő.

Nem az én példám, de hasonló helyzetben vagyok.

A plázák kvázi mentsvárak.

Amelyik nekem útbaesik, az sok ügyintézésre jó, de az üzletválasztéka csekély.



A kérdésben is említett email-es nyomtatás volt "durva", amikor nem volt nálam pendrive-on is az anyag. A Köki Terminálban a nyomdás helyen rögtön a bejárattal szemben fogadott a felirat, hogy csak adathordozóról, email-ről, stb nem.... Bebumliztam a belvárosba, de ott se minden CopyGuru volt már nyitva.

De ha ezekben a percekben jutna eszembe, hogy nincs valami gyógyszer itthon, 40-50 perc alatt érnék vissza. Ezért lakom betonrengetegben, lakásban, zajban. (Ez pesti oldal.)


Na mindegy, csak fura.


Mintha Budapesten a nyugisabb, emberektől kevésbé zsúfolt és zöldebb részeiről több idő lenne eljutni ügyet intézni, vásárolni, mintha vidékről, pl. a Dunakanyarból be Vácra.

2017. nov. 18. 15:59
 4/5 delusion ***** válasza:

Szerintem a kérdéshez először azt kellene tisztázni, hogy mit nevezünk belvárosnak. Én csak kb. egy és negyed éve élek Budapesten, de úgy veszem észre, hogy nagyon sok ember egyszerűen annak mentén definiálja a belváros fogalmát és határait, hogy annak megfelelően elmondhassa, hogy ő a belvárosban él.


Alapvetően a legtöbb ember rá tud bólintani arra, hogy a Hungária körgyűrűn kívüli részekre már sehogy nem lehet rásütni azt, hogy belváros. Ha ebből indulok ki, akkor én a külvárosban, vagy ha kicsit szépíteni akarnám a dolgot, akkor a külváros és belváros határán élek (XIV., Herminamező). Innen tizenöt perc tokkal-vonóval, tömegközlekedéssel a Deák tér. Külváros és külváros között is jelentős különbség van, csak azt akartam ezzel érzékeltetni.


Azzal egyetértek, hogy minden kerületben van valami centrumféleség, csak van, ahol ez elég korrektül kialakult, és van, ahol gyakorlatilag komolytalan. Egymásra mutogatás helyett én a "saját" kerületem példájával élnék: Zuglóban gyakorlatilag nincs hagyományos értelemben vehető központ, legfeljebb az Örs vezér terét lehetne annak nevezni, de hát ha valaki ránéz a térképre, akkor észreveszi, hogy ez a XIV. és X. határán van...

2017. nov. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A saját kerületem központját elérni a melóból pont kerülő.

A melóm kerületének is van központibb része, de nincs ott minden azért...


A Hungária közelében lakom én is.

2017. nov. 19. 17:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!