Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Veletek is volt már olyan,...

Veletek is volt már olyan, hogy rengeteget tanultatok egy vizsgára vagy érettségire és más társatok minimális tanulással jobb eredményt ért el?

Figyelt kérdés

Nekem most angol emelt erettsegiből volt ez, ahol az osztályból jelentkezők közül nekem lett kb a legrosszabb. Annak ellenére ,hogy többen szinte alig tanultak rá , csak az évek során rájuk ragadt valahogy az angol tudás. Én pedig több mint fél éve rendszeresen jártam magántanarhoz és tényleg rengeteg időt energiát és pénzt öltem bele a dologba.


Azért nem vagyok teljesen összetörve csak zavar a dolog. Igazából más emberek tapasztalataira vagyok kiváncsi hogy ne érezzem magam ennyire egyedül ezzel a problémával. Veletek is volt már ilyen? Ti mit tanácsoltok ilyenkor mire érdemes gondolni?

(Persze van a “ne hasonlítsd magad másokhoz” dolog de ezt sajnos elég nehéz valóban elérni)



2017. nov. 21. 18:46
 1/10 anonim válasza:

Szia igaz én még csak 14 éves vagyok viszont velem is ugyanez van.

Én matektanárhoz járok már két éve viszont sosem értem el még a négyes átlagot sem.

De több osztálytársam is van aki nem csinál semmit mégis a dolgozatuk ötös lesz.

2017. nov. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Velem is volt már ilyen. Elképesztően bosszantó tud lenni. Mást sajnos nem mondhatok, mint, hogy ne foglalkozz vele. Neked ez nem megy jó, másoknak más. Biztos vagyok benne, hogy valami másban viszont tehetséges vagy.
2017. nov. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Volt egy szaktársam. 4 féléven át minden tárgyból csak az 1es tételt tanulta meg. És minden alkalommal kihúzta...


Másik srác végig aludta/játszotta az előadást és gyakorlatot... Mindenből mindig 5öse volt...


Ez egy készség, hogy pillanatok alatt felfog mindent vagy kiskorátóp ez a hobbija ezért ért mindent.


De nyilván ez az a típus aki még nem bukott nagyot az életben, ezért az első alkalommal nagyon nehezen fog tudni felállni utána ha sikerül egyáltalán.


Ellenben te már tudod, hogy semmit nem adnak ingyen, keményen meg kell dolgozni érte.


Ilyen tekintetben te vagy a szerencsésebb, mert kitartasz.

És tényleg nem érdemes máshoz hasonlítanod magad. Más életút, más adottságok...

Ő más dolgok terén van ezzel ugyanígy mint te.


Nekem is azok a gimis osztálytársak tudtak 16 évesen lenyelvvizsgázni akiknek apucija ügyvéd, kormányszóvivő és nyárra kiküldte a gyereket nyelvi táborba egész kiskorától kezdve.


Csak ép emberileg értéktelenek minden tekintetben...

2017. nov. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mérnök Informatika szak.

Utolsó voltam. Sok ilyet átéltem.


30.N

2017. nov. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ugyan én még csak 14 éves vagyok, szóval az enyém szerintem eltörpül a tiétek mellett, de pont most volt egy ilyenem. Több, mint 4 órát tanultam egy matek tz-re (sokszor még a suliban is, a szünetekben), és 4-es lett... Nagyon persze nem rázott meg, mert nem érdekel a matek, szinte biztos nem ilyen téren fogok továbbtanulni, de azért szomorú voltam, hogy ennyit készültem rá (nehézkesen megy a matek), és egy hülye figyelmetlenségi hiba miatt elrontottam :/ (1 pont kellett volna az 5-höz..)

Volt olyan, aki összvisz fél órát tanult rá, és 5-öst kapott. Én meg...áh. (mondjuk tény, sose ment könnyen a matek)


14/L

2017. nov. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
59%

Szerintem én vagyok az, akire gondolsz, olyan típusú ember. Nagyon ritkán tanulok csak,plusz azt ami alap, és jókat írok.

Csak saját tapasztalatot tudok mondani. Rám órán ragad minden, az egész anyagot vissza tudom mondani. Ha írásbeli van akkor a válaszokat meg könnyű kikövetkeztetni, csak kell hozzá valamennyi érzék.

2017. dec. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Főleg adottság kérdése. Pl. én 10. osztáyban megcsináltam az előrehozott emelt angolt és a C1-et kb. 0 energiaráfordítással, mások meg órákat tanulnak naponta hogy felvételire legyen B2-jük. Ez sajnos ilyen, van akinek alapból nagyon könnyen megy, más akármennyi energiát tehet bele.
2017. dec. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én is tanulás nélkül írtam kitűnő érettségit, csak úgy ragadt rám amit órán hallottam :) Bem vagyunk egyformák, lehet nem volt hatékony a tanulási módszer sem nálad.
2018. júl. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én a két véglet vagyok.. vagy én vagyok a szerencsés akinek minden összejön, vagy nem...
2018. aug. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Velem is volt már jópárszor, tényleg elég bosszantó tud lenni.
2019. jan. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!