Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kinek, mennyi idő alatt...

Kinek, mennyi idő alatt intéződött el a nyugdíjba vonulása?

Figyelt kérdés
Édesapám jùlius óta lenne jogosult a nyugdìjra most november vége van ès semmi előleget értesítést nem kapott!5 hónapja ellátatlan,orvoshoz nem tud menni,az utazási kedvezményt sem kaphatja!Telefonon érdeklődtünk, azt mondták még várnak igazolásokat a korábbi munkahelyekről!

2017. nov. 22. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Az rendben, de mondd meg nekik, hogy a TB ügyeket rendezzék azonnal, mert orvoshoz kell menni!

Ez ugye nem függ a keresetétől sem.

2017. nov. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha ilyen sokáig elhúzódik, nyugdíjelőleget kellett volna kapnia, valamint a TB felé is jelenteniük kellett volna és az utazási utalványt is meg kellett volna küldeniük.


[link]


Nekem szerencsére hamar elintéződött, augusztus 27.-től voltam jogosult, július végén beadtam a papírokat és szeptember második felében már megkaptam az első nyugdíjamat. Igaz, hogy nekem pár évvel ezelőtt kellett igazolás arról, hogy jogosult leszek nyugdíjra (nyugdíj előtti álláskeresésihez) és akkor összeszedték az addigi szolgálait időket, lehet ez gyorsított a folyamaton.

2017. nov. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Már többször beszéltünk az ügyintéző hölgyel ,igérte is hogy megállapitja az előleget és rendezi a jogosultságot,de azóta is csak várunk !:( Az évei neki is ki lettek gyűjtve már másfél ève!Volt egy pár év külföldi munkaviszonya ezért Budapestre kerültek az iratok ès nem a megyei hivatal intézi! Valószínű ez lassította be ,de az ,hogy majd fél éve semmi nem történik elég szomorú!
2017. nov. 23. 05:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!