Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem tudjuk leadni a telekomos...

Nem tudjuk leadni a telekomos modemet?

Figyelt kérdés
Albérletben laktunk vidéken, visszajöttünk Pestre és kiköltözésünkkor ott maradt a modem és a tvbox, amin keresztül a kábel TV ment. Lemondtuk a szolgáltatást, de ugye addig nem véglegesítik, amíg le nem adtuk ezeket az eszközöket. Na most a tulaj elég bunkó finoman szólva is, kértük, hogy adja le a készüléket, de nem hajlandó, se odaadni nekünk. A telekom persze nem tud segíteni stb, ilyen esetben mit tudunk tenni? Rendőrség?

2017. nov. 22. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Tudod bizonyítani, hogy ott hagytad? Nyilván nem, így elég nehéz lesz. Ebben az esetben csak úgy tudod lemondani a szolgáltatást, ha kifizeted az eszközöket.
2017. nov. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első válaszírónak igaza van. - De egy kérdéssel ki egészíteném azért. Ha kérdező tudta, hogy a Telekomnak le kell adnia a modemet és a set-top-box-ot, akkor az albérletből való ki költözéskor miért nem vitte rögtön magával? Mert ugye szerződéskötéskor, arról tájékoztatást kaptál kedves kérdező, hogy az adott eszközök a Telekom tulajdonát képezik, és hogy a szolgálatás le mondásakor vissza kell adni az adott eszközöket. Akkor nem értem mi a gond? Miért nem lehetett az eszközöket magadhoz venni, ki költözéskor azonnal? Most lehet azt írni így jártál! Hogy mi a megoldás? 1., A Telekomnak vissza nem adott eszközöket, saját pénzedből ki fizeted a Telekomnak. 2., Majd az adott ingatlan tulajdonosnak ki küldesz egy közjegyző általi fizetési meghagyást!
2017. nov. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hihetetlen gusztustalanok vagytok, segítséget kértem nem kioktatást fogalmatok sincs a helyzetröl... 1 a szerzödést a párom kötötte nem én, 2 mikor szoltunk a tulajnak, hogy kikoltozunk ket nap mulva elkezdett uvolteni a telefonban hogy akkor azonnal menjunk ki a lakasbol, mert rank tori az ajtot (azt akarta volna h ket honapot ott legyunk meg, h ne legyen penz kiesese) . jogilag nem tehette volna ezt meg, ettol fuggetlenul nem szivesen maradtunk volna abban a lakasban tovabb egesz hajnalban pakoltunk es elhuztuk a csikot, en nem tudtam a modemes dologrol, parom meggondolom elfelejtette mert vhajnali negykor orultunk egytalan hogy valahogy elkerultunk onnan. Kivanom nektek is hogy keruljetek ilyen helyzetbe, de ez volt az utolso, hogy itt kerdeztem valamit, eleg szomoru hogy ilyen megkeseredett rosszindulatuak az emberek belulrol valojaban. A masik meg ha csak szimplan bena es ott hagyja, akkor se oktathattok ki masokat, mert 100%ig biztos vagyok benne hogy ti is felejtettek mar el dolgokat, de mire is szamitottam ezen az oldalon.. azt meg meg hozza tennem, hogy a telekom meg valtig allitotta h parom nem fizetheti ki a modemet stb. Direkt felre tajekoztattak h esetleg majd meg tovabb fizeti a havidijat a semmire. Nezhettek magatokba, mert ezek a kommentek a sajat szegenysegi bizonyitvanyaitok..
2017. nov. 24. 01:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a jogtalan elsajátítás vétsége. A tulaj feljelenthető, de valószínűleg elég lesz, ha ennek a lehetőségéről tájékoztatod.


(Az mondjuk nem volt korrekt a részedről, hogy nem mondtál fel időben, csak ukkmukkfukk leléptél. De ettől konkrétan független az, hogy a te dolgaidat köteles visszaadni. Nincs jogalapja bosszút állni rajtad azáltal, hogy visszatartja a modemet.)

2017. nov. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!