Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen nyelvi szintek vannak...

Milyen nyelvi szintek vannak és melyek a legmagasabbak?

Figyelt kérdés
Én háromról tudok, pl: angol: alapfokú, tárgyalóképes, bölcsész. Ezeken kívül még léteznek szintek? Ha igen hogyan nevezik meg és milyen sorrendben?
2017. dec. 2. 14:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Én a következőkről tudok: alap-,közép-,felső-,mesterfok.A mesterfok lehet, hogy az anyanyelvi szintet jelenti, ez esetben idegen nyelvben elérhetetlen.A tárgyalóképes szint azt jelenti, hogy tudsz az adott nyelven (nem feltétlenül angolul)pl. üzleti tárgyalásokat folytatni.Bölcsész színvonalról még nem hallottam.
2017. dec. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mi a kérdés lényege? Hogy nálunk milyen besorolásúak a nyelvvizsgák?

Az - mint írták - alap-,közép-,felső-,mesterfok.


Ám vélhetően az tudja nyelvet legjobban, aki saját anyanyelvét nyelvészként ismeri. És még ott is lehetnek finom eltérésék, két professzor tudása között.

Így lehet, hogy egy különlegesebb nyelvi problémát nem egyformán látnak.

2017. dec. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!