Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 30 éve történelemből azt...

30 éve történelemből azt tanították: az embert az állatvilágból a beszéd és a vallás emelte ki, megállja ez az állítás a helyét ma is?

Figyelt kérdés

Bizonyították, hogy a többi élőlény is kommunikál, talán van olyan faj, ami vallásos rajtunk kívül is.

Bár a vallás nevében, a történelem során, sőt napjainkban is nagyon ronda dolgokat követett el az emberiség, ami nem pont az állatvilágból való kiemelkedést példázza.


És mi a helyzet az ateistákkal, ők nem emelkedtek ki?



2017. dec. 6. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem a beszéd és a vallás, hanem a fejlett kommunikáció és a munka. Vagyis az élelemszerzésen kívül elvégzett dolgok, mint pl. a többi állat támadása és a hideg-meleg ellen való védekekezésre fordított "találmányok", az élelem könnyebb megszerzése stb..

Legalábbis eleinte.

A vallás sokkal később kapott szerepet, mikor a megmagyarázhatatlan dolgokra keresték a választ, amelyek ellen nem tudtak védekezni. (Vihar, vulkánkitörés, árvíz, villámcsapás, dörgés és egyéb félelemkeltő esemény stb.) Ezért gondolták azt, hogy ezeket egy vagy több felsőbbrendű lény hozza rájuk, és ezért ezeket áldozatokkal próbálták elkerülni.

Az ateistákat pedig felesleges ebben a kérdésben említeni, hiszen az ateizmus évmilliókkal később terjedt el.

2017. dec. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

...bárminek a nevében lehet jót is, rosszat is elkövetni. Ez nem a vallást fémjelzi, hanem az embert, hogy mit hoz ki belőle. A jól értelmezett vallás az általában felemeli az embereket.


Az ateizmus is egyfajta hitrendszer tulajdonképpen, de ugyanúgy szellemi erőfeszítést, logikát, érvrendszert követel a felépítése, mint bármelyik vallásé, tehát a te szempontodból nézve nem kakukktojás.


Amúgy sokan, és sokféle módon próbálják megfogalmazni, mi jelenti a határt ember és állat között.

A kommunikáció biztosan nem, mert mostanra már tudjuk, hogy még a veteményeskert növényei is kommunikálnak egymással kémiai riadólánc útjn, az állatokról nem is beszélve.


A egy csimpánz közösségben pedig pár éve figyelték meg a vallás lehetséges kialakulását, akik egy fát rituálisan megdobálnak kövekkel, sorban, a csapat egyik tagja a másik után, mint valami szertartás...


Így a válasz egyértelműen nem.

Ahogy a társadalomba szervceződés sem lehet válasz, lásd a hangyákat, a méheket, vagy az emlősök falkáit, csordáit.


Inkább az öntudatra ébredés, a természettől való jelentős függetlenedésre tett erőfeszítések azok, amik megkülönböztetik az ember a többi élőlénytől.

2017. dec. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekünk 2003-tól azt mondták, hogy a gondolkodás a beszéd és a munka. Ezt mondta a töritanárunk. 2003-ban kezdtem az 5.-et akkor volt először töri óránk. Végig ezt kellett mondani. De "az ember két lábon jár, viszont a mi kutyánk barna" ezt egy videóban hallottam. Amúgy nem értettem tényleg egyet azzal, hogy a gondolkodás, a beszéd, és a munka. A gondolkodás még elfogadható, hogyha az ösztönökre hivatkozunk, okés. A beszéd; hát amikor a kutya ugat, vagy a ló nyerít vagy a kacsa hápog, az micsoda? A munka meg, hát vannak rendőrkutyák, gombakereső malacok; a delfineknek amúgy lehet , hogy fejlettebb a nyelve mint a miénk, ezt is hallottam valahol, én amúgy nem tudom, de vannak ilyen cirkuszi állatok is, hogy a delfin ugrál, a majom zenél az oroszlán átugrik a kerítésen, ilyenek vannak. Hát a vallás... Hát asszem ilyen mélységekben már tényleg tutkó nem filozofálnak az állatok; nem tudom, mennyire gondolkodnak, és mennyire ösztönösek. De okés, a vallás az már egy jobb érv; viszont érdekesség képpen, az elefántok meggyászolják a halott társaikat, meg a kutyák is virrasztani szoktak pl, gondolom a többi állat is szokott ilyet, előfordulhat más állatoknál is. Amúgy egyébként az elefántokat nagyon kiemelték ezzel kapcsolatban egy cikkben, amit anno olvastam. Talán ők még ágakkal is letakarták a halott társukat.
2017. dec. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*jaj,de ez nem aktuális, akkoriban még lehet, hogy az emberek 90+ százaléka nagyon erősen hívő volt, vallásos. Szóval azóta amint látszik, változtattak.
2017. dec. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát én harminc éve jártam általánosba, de nekünk egy szóval sem említették, hogy a vallásnak köze lehetett volna az emberréváláshoz.


Ha jól emlékszem, a beszéd és az eszközhasználat kialakulása volt az indoklás. Vallás...? Hol hallottad ezt az ökörséget? Főleg harminc éve, mikor még szocializmus volt, ahol nem igazán preferálták a vallást (szerintem nagyon helyesen).

2017. dec. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!