Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van egy Centroweld MMA-160...

Van egy Centroweld MMA-160 Red Line típusú hegyesztő inverterem. Elvileg ez a gép nem képes TIG funkcióra. Ha mégis vennék hozzá egy kontaktgyújtású AWI pisztolyt "V" kábellel, tudnám használni?

Figyelt kérdés
Az estleges csatlakozó formájának problémáját megoldanám, már ha van ilyen.

2017. dec. 16. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:

A bevont elektródás hasonló jelleggörbét kíván, mint az awi, annyi, hogy szelepes pisztolyos kábelt kell szerezned hozzá, meg nyilván argont (és itt a nagyobb a jobb), reduktort, pár m kompresszorcsövet, bilincseket, és arra ügyelj, hogy az awi kábele ugyanolyan diense dugóval jöjjön, mint ami a gépen van, valószínűleg a 25mm2 lesz az.


Ívgyújtást könnyíteni régi, minőségi szénkefe elég korrekt megoldás (ráfutólemez helyett), a fő baj az ív megszakításakor lesz, mert akkor a gázt is elveszed. Visszairányíthatod hűlésig, de sima acélnál bonyolultabbra így nem lesz az igazi. Gyakorolni tökéletes, és legalább (ha a szénkefés csalást nem alkalmazod állandóan, márpedig nem, mert folytatáskor nem tökölsz vele) idővel lesz egy piacképes gyakorlatod ívfogásban. Piszkosul ragad, nem vicc. Nagyon kell egy köszörű, amin csak volfrámot hegyezel. Lehet, hogy a gyakori 2,4mm elektródából kell egy doboz, csak hogy ne kelljen leállni hegyezni állandóan.


Szokták egyébként úgy csinálni, hogy rárakják az elektródafogót az awi kábel csatlakozójára, akkor persze ennek jó messze kell lenni a testelt asztalodtól vagy darabodtól.

2017. dec. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen de elég macerás lesz,és kínlódás lesz awizni!

A wolfram állandóan bele fog ragadni a vasba,vagy legalábbis a hegye állandóan megsérül.

A LIFT kontaktgyújtásnak vagy a még fejletteb HF gyújtásnak pont az a lényege hogy a wolfram ne sérüljön meg. Pont attól tud egy gép TIG funkciót hogy ez benne van hisz a minőségi awi hegesztés egyik paramétere a preciz wolfam hegy. Ha mondjuk 90A- összeérinted a 2 felet,akkor azonnali bele ragadás lesz,onnan meg te erővel kitéped a másodperc tört része alatt(?) de csak 3-6 mmig,...hát szóval elég nehéz lesz,és ha sikerül is ,akkor is csak egy valszeg 1 csúnya varratod lesz.

2017. dec. 17. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzá teszek hogy a wolfram szereti "felvenni" a vasat,azaz ráforrasztódik(KB mint az Ón a rézre),az összeérintésekor.


Ez a vas golyó bevonat ott fortyog a 2000C wolframon és ez miatt nincs tiszta egyenletes koncentrált plazmakamra,csak egy zavart prüszkölő ív..ami mozog..,szaladgál ide oda! Annak egy vakító HARANGRA hasonlító nyugodt stabil plazmaívnek kell lennie a hegytől kezdődően, argon védőgáz fűrdőben,és egy 2-3mm koncentrált területre érkezik be a hő.

Ezért nagyon fontos a tiszta hegyes wolfram vég..

2017. dec. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a válaszokat!
2017. dec. 17. 09:56
 5/7 anonim ***** válasza:
A szénkefés módszer erre gyógyír, de valóban csak ha gyakorlás a cél és nagy úr a kényszer. Került a kezembe olyan szénkefe, amiből gumidarabkákhoz hasonló izék repültek ki az első óvatos ívfogáskor (kb 40A lehetett betekerve a kis iWeld Monkey inverteren). Szóval jól kell illeszkedjen a maszk és szabad kell legyen a menekülési út az elején.
2017. dec. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mi is ez a szénkefés ívgyújtási módszer? Valaki leírná ezt szájbarágósan, mert nem jön le!? Ha jól értem nem is veszélytelen dolog.
2017. dec. 27. 18:38
 7/7 anonim ***** válasza:

#1-ben leírtam: ráfutólemez helyett minőségi szénkefe az ívfogás helye. Nyilván első próba előtt jó szkeptikusnak lenni, én legalábbis futottam ilyen vegyes összetételű csodába, ami nem szerette a meleget. A százéves targoncamotor keféje némi csiszolás után (elég mocskos volt szegény) tökéletes. Jó nagy rézharisnyával még közvetlenül is testelhető, nagyon kezes eszköz, míg el nem költök egy-két százast a következő inverteremre, ami már azért messze nem ez a macera lesz. Alapokat gyakorolni szénacélon teljesen jó ez a felállás, másra már necces.


Persze szoktam én is gyakorolni a hagyományos scratch ívgyújtást, de akkor külön be van készítve több volfrám, amiket egy nekiüléssel készre hegyezek, ha elfogynának a gyakorlásban. De vagy ezt gyakorlom, vagy a hegesztést. Bátorítanék egyébként mindenkit, még ha lift vagy hf ívgyújtás van is a gépén, hogy gyakorolja a segítség nélküli, "gyufagyújtásos" ívgyújtást, meg a hozaganyaggal bepöccintőset is (lásd youtube scratch tig), mert éles helyzetekben nagyon jól jön, ha még áramforrást is rögtönözni kell, és nincs ott a mai technológia terepen, mert mondjuk akkora a por, hogy inverterre nem is gondolhatsz. Vagány arcot vágsz, pajzs le, begyújtod, élsz.

2017. dec. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!