Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire vagyok rossz ember?

Mennyire vagyok rossz ember?

Figyelt kérdés
Tudom, valószínűleg túldramatizálom, de elloptam valamit, és NAGYON bánom. A szóban forgó dolog egy kis legjobb barátos medál pár egy hobby boltból. Kb 100 Ft darabja. Az ok visszagondolva nevetséges, de aznap nagyon stresszes napom volt, az ajándékozással siettem. Bementem a boltba és kisétáltam a zsebemben a cuccal miután megláttam a karácsonyi sort. Minden szándékomban áll visszaszolgálltatni az értékét (visszamegyek, veszek mégegyet és lerakom a boltban amit vettem vissza, így a bolt kártérítést kap). A kérdésem az hogy ezek után mennyire vagyok egy morális senki, mert jelenleg az életemben a két legfontosabb ember azt mondja csalódtak bennem. Nagyon sajnálom hogy ezt a... Dolgot egyáltalán meg kellett kérdezzem, a válaszokat köszönöm.

2017. dec. 20. 07:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha sajnálod, akkor már nem vagy rossz, csak rosszat tettél. De nem helyrehozhatatlant.


Nem tudom hány éves vagy, de kamaszkoromban én is loptam pár apróbb dolgot, ez beletartozik a határaink feszegetésébe.


Természetesen nem szabad ilyet csinálni és elítélendő, de nem öltél embert.

2017. dec. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1) csalodast okoztal magadnak? Akkor fizesd vissza, ahogy leirtad fent, es megnyugszol.


2) okoztal-e barminemu kart barkinek? Nem, ketszaz forint fel sem fog tunni a boltnak. Sokan es gyakran lopnak az ilyen kisboltokbol, masreszt meg oriasi a hasznuk: ezeket a kutyuket kb 5 forintos darabaron veszik (amibol a kis kinai munkas, aki esetleg a gyartosort felugyeli, kb 10 fillernyi bert kap orankent.)


3) ettol meg persze lopni nem szabad. De nem a bolt miatt, hanem magad miatt.

De egyaltalan nem vagy ettol rossz ember. A bolt a hosszu sorral az idodet lopta volna el.. :-)) maskor ne menj hozzajuk nezelodni se, nem erdemlik meg az idodet, penzedet.

2017. dec. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!