Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A HBO-nak 2008-ban milyen...

A HBO-nak 2008-ban milyen volt a képaránya?

Figyelt kérdés
Nemrég néztem a neten hogy a HBO-n 2008-ban sokszor ment a PASIT FOGTAM NEM ERESZT című vígjáték. (Egyébként a nővérem ajánlotta a filmet). És tudom hogy egy kicsit furcsán hangzik a kérdés, de nagyon érdekelne hogy 16;9-es képaránnyal adták le, vagy úgy hogx a film az "eredeti" képaránya szerint van és úgy tették oda a logót, korhatár stb... 16:9-es képarány vagy eredeti volt akkoriban ha netán valaki megnézte. SÜRGŐS!!!! Köszi

2017. dec. 20. 16:32
 1/1 anonim ***** válasza:

A sorozat technikai részleteinél azt írja hogy 1,85:1 arányú, míg a 16:9-es felbontás 1,77:1-hez. A lenti cikkben a táblázat mutatja a szabványok arányát, és egy alig észrevehető 8 egységnyivel szélesebb (4-4 két oldalon) a filmfelvétel mint a tévés felbontás:


[link]


Ugyanez képen: a piros négyzet a kékhez képest:

[link]


Két lehetőség van: ha 16:9-re húzták, akkor a példakép szerinti minimális bal-jobb rész került ki a képből, ami lényegében semmi. Ha eredetiben adták, akkor alul-felül volt a képernyőn egy minimális fekete sáv, mint itt:

[link]


Ennyire fontos ez? Bár nem ad konkrét választ a kérdésre, arra minimális az esély hogy pont látja valaki a kérdést aki 10 éve nézte az HBO-n az adott filmet és még erre is emlékszik.

2017. dec. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!