Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan szoktathatnám le...

Hogyan szoktathatnám le édesanyám a dohányzásról?

Figyelt kérdés
Serdülőkora óta dohányzik, így gondolom, hogy elég nehéz lenne, de mégis szeretném, ha leszokna. Panelházban lakunk, 4. emeleten, erkélyünk nincs. A konyhába szokott cigarettázni, le nem menne csak ezért és igaz, kinyitja az ablakot, de mindig lehet érezni ezt a cigiszagot és ez engem nagyon zavar, főleg, hogy van egy 10 éves húgom is (én 14 vagyok). Olvastam, pár olyan dolgot, hogy káros hatással lehet ránk is, de ő is állandóan rosszkedvű és rengeteget fogyott is az utóbbi időkben. Leszokni nem akar, de mi mégis nagyon örülnénk neki. Segítsetek, hogyan tudnám erre rávenni, vagy "elindítani az úton"? Válaszokat előre is köszönöm!

2017. dec. 20. 19:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Nemdohányzóként nehéz megérteni a függőséget. Itt nem csak egy szokásról vagy időtöltésről van szó, hanem testi és mentális függőségről. Lehet mentálisan eljut arra a szintre hogy le szeretné tenni, de a megvonástól létrejövő testi tünetek nem engedik, és az akaratgyenge ember hamarabb visszaáll a dohányzásra mint hogy kibírja.


A másik nagy társadalmi probléma a dohányzás-alkoholfogyasztás körében hogy szórakozási faktorként használják olyan elvekkel, mint "legalább ennyi jó legyen az életben ha már kidolgozom a belem azért a nem sok pénzért", ez pedig megint nem segíti a leszokásra való hajlandóságot, mert ilyenkor a cigi maga a jutalom.


Igazából szinte semmi eszköz nem áll rendelkezésre. Aki abba akarja hagyni az magától megteszi, aki nem akarja, annak a "kérlek ne cigizz, anya" semmit nem ér. Az utolsó mentsvár általában egy olyan életveszélyes helyzet szokott lenni amikor választás elé kerül az ember: vagy folytatja az addigi életvitelét, vagy gyorsan leépül és belehalhat. Ez szokott az a pont lenni amikor mégis leteszik kényszerből, de szenvednek is eleget a hiánytól. Sokan egyből vissza is szoknak rá ahogy kicsit kitisztul a szervezetük és jobban érzik magukat ismét.

2017. dec. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!