Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi van mostanában a facebookka...

Mi van mostanában a facebookkal, meg van zavarodva?

Figyelt kérdés

Mostanában állandóan kiléptet valamilyen okból kifolyólag. Nem győzök új oldalt mindig létrehozni, és az ismerősöket is újból és újból megkeresni, bejelölgetni, kész röhej.Ilyen indokokkal léptek ki, hogy: "Kérjük, tölts fel magadról egy olyan fényképet, amelyen jól látható az arcod. Ellenőrizzük a képet, és utána végleg töröljük a kiszolgálóinkról."

A következő meg, hogy: Használj telefont a fiókod hitelesítéséhez! "A használt telefonszámmal csak egy fiókot lehet megerősíteni. Amikor megadod a számot, egy kódot kapsz, amelyet a Facebookon beírva hitelesíteni tudod a fiókodat.A telefonszámod az idővonaladra kerül, de megadhatod, hogy kivel osztod meg. Az idővonalon szereplő adatok felhasználásával kapcsolatban további tudnivalókat adatvédelmi szabályzatunk tartalmaz.

Adj meg mobiltelefonszámot." Ha megadom a mobilszámom, akkor meg kiírja, hogy ezzel a számmal már van regisztráció, adjak meg másikat. Jópofák nagyon, érdekes, hogy törölték a profilomat, de a telefonszámom érdekes módon még él náluk, adjak meg másikat. Aztán olyan indokkal is kiléptettek már, hogy túlmozgást, vagy valami ilyesmit tapasztaltak, már nem tudom pontosan a szót, amit leírtak. A sok álprofil, álnevű meg rajta van a facen, azzal miért nem foglalkoznak. Egyébként meg nem is vagy köteles feltenni magamról fotót! Tapasztalt-e már hasonlót mostanában valaki, vagy tud-e erről most valamit, hogy mi ez a face részéről.


2017. dec. 28. 13:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyi, hogy hiába csinálom meg, amit kérnek, soha többé nem kapom vissza a fiókom.
2017. dec. 28. 13:20
 2/9 2*Sü ***** válasza:

Nyilván nem tartottad be a szabályokat, márpedig az a feltétele, hogy a Facebookot, mint oldalt, szolgáltatást használd. Emiatt kerültél most ebbe a nehezen feloldható helyzetbe.


Gondolom a Facebook bejelentés, vagy valamilyen automatizmus alapján kiszúrta, hogy a profilképed valamilyen szempontból problémás. (Más képét használtad, megsértve a szerzői jogot, vagy valamilyen tiltott dolgot ábrázolt.) Ezért dobta fel a rendszer, hogy profilképként egy profilképet tölts fel, ami téged ábrázol. (Ezért hívják profilképnek.) Valószínű ennek nem tettél eleget, ezért töröltek a rendszerből.


A második regisztrációnál a rendszer valószínű, hogy érzékelte, hogy erről a gépről vagy IP címről már történt regisztráció, így telefonos megerősítést kért. Nem írtad le a pontos történéseket, de úgy veszem ki a szavaidból, hogy ez a fiók is felfüggesztésre került.


A következő regisztrációknál meg már azt érzékelte a rendszer, hogy szokatlanul sok regisztráció történik ugyanarról a gépről.


A telefonszámod valószínű egy felfüggesztett, letiltott fiókhoz van kapcsolva. Így nem tudsz újra regisztrálni. Esetleg próbáld meg pár nap, pár hét után újra. Vagy ezen a címen – [link] – írd be a telefonszámodat, hogy visszajuss a telefonszámhoz kötött fiókhoz. Ha az tiltva van, akkor lehet, hogy van lehetőség a tiltás visszavonatásra, olvasd el, hogy ott mit ír, járj el annak a tükrében.


> A sok álprofil, álnevű meg rajta van a facen, azzal miért nem foglalkoznak.


A Facebook azzal foglalkozik, amit a felhasználók jelentenek, illetve amit valamilyen automatizmus segítségével feltár. Lehet hogy a „Kis Királylány” néven regisztráló felhasználónak az ismerősei számára ez nem jelent problémát, így nem jelentették a Facebook felé, hogy kamu profilról van szó, így aztán nem is foglalkoztak vele. De úgy tűnik te valamivel kihúztad a gyufát egy vagy több felhasználónál.


Amúgy sem jó érv ez. Ha valaki ellop a boltból mondjuk egy üveg bort, akkor felesleges arra hivatkozni, hogy de hát mások is lopnak, sőt még többet is. Ettől még az adott dolog nem vált legálissá, és nem vált elnézhetőbbé.


> Egyébként meg nem is vagy köteles feltenni magamról fotót!


Mondjuk ez valóban szokatlanul hangzik. Emiatt fennáll az a lehetőség is, hogy valami vírus, átverés áldozata vagy, a Facebook felé történő oldalletöltések át vannak irányítva egy kamu Facebook oldalra, és a gyanútlan felhasználó ott adja meg a valós nevét, telefonszámát, fényképét, sőt a jelszavát, valószínű azt a jelszavát, amit a valódi Facebookon is használ.


Emiatt is, meg ha nem ez a helyzet áll fenn, akkor is még meg lehet próbálni egy másik számítógépen, mobiltelefonon megpróbálni regisztrálni a Facebookra. De tartsd be a feltételeket. Csak a valódi neveddel regisztrálhatsz, ha nem így jársz el, csak újabb problémákat okozol magadnak. Ha ezt nem akarod, akkor meg ne akarj fent lenni a Facebookon.

2017. dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Először is már meg ne haragudj, de honnan gondolod, hogy nem a saját nevemmel regisztrálok, meg a facebook is honnan a fenéből tudná, hogy mi a valódi nevem, hiszen nem nyújtottam be hitelesítő okmányokat. Igazad van, nem kell másokra hivatkozni, de azért az szemet szúr tudod a másiknak,vagy másoknak, ha a Pistikének, Janikának mindent lehet, de a Juliskának már nem. Akkor mindenkire vonatkozzanak megfelelően a szabályok, ha már mindenképpen igazságosan akarunk eljárni. Azt nem írtam, hogy regisztrálni nem tudok, hiszen tudok, csak közben léptet ki mindig, amikor már elkezdem kezelni az adatlapomat, illetve az ismerőseimet bejelölgetni. Ha figyelmesen olvastad, akkor ez szerintem érthető volt. Nem tudom milyen szabályt szegtem volna meg, de jó lenne tudni, mert akkor azt legközelebb elkerülném. Elolvastam egyébként a szabályzatot is, de ott nem találok olyat, amit én megszegtem volna. Az érdekes, hogy lehet mások jelentettek volna, csak azt nem tudom, hogy miért, hiszen fent vannak az adataim, iskoláim, nem értem mivel (hogy a te szavaiddal éljek) húzhattam volna ki a gyufát másoknál.
2017. dec. 28. 14:56
 4/9 2*Sü ***** válasza:

> Először is már meg ne haragudj, de honnan gondolod, hogy nem a saját nevemmel regisztrálok


Ok nélkül nem szoktak fiókot törölni. Ebből következik, hogy valamilyen szabályt megszegtél. Mivel a fake profilokat hoztad fel ellenvetésként, ezért feltételeztem, hogy erről, vagy valami hasonló szabályszegésről lehet szó. Nyilván ez csak feltételezés.


> Igazad van, nem kell másokra hivatkozni, de azért az szemet szúr tudod a másiknak,vagy másoknak, ha a Pistikének, Janikának mindent lehet, de a Juliskának már nem.


No igen, a világ nem feltétlenül igazságos. De ahogy írtam, a Facebook nem vizsgál véletlenszerűen profilokat. Csak az a profil, poszt, komment, megnyilvánulás, tevékenység kerül vizsgálat alá, amit más felhasználók jelentenek, vagy valamilyen automatizmus szúr ki. Pistikének és Janikának bizonyára olyan tevékenységei voltak, ami nem indíttatott másokat arra, hogy jelentsék az adott tevékenységet vagy a profilt a Facebook felé. Juliska viszont olyan dolgot tett, ami miatt ezt valaki megtette.


> Azt nem írtam, hogy regisztrálni nem tudok, hiszen tudok, csak közben léptet ki mindig, amikor már elkezdem kezelni az adatlapomat, illetve az ismerőseimet bejelölgetni.


Ergo a már regisztrált fiókodba be tudsz lépni, csak kiléptet? Ez felettébb gyanús. Én továbbra is megpróbálnám az egészet egy másik számítógépen. Ha azon nincs ilyen probléma, akkor asztali gép esetén erősen ajánlott:

- Egyrészt egy víruskeresés a gépen.

- És/vagy egy Windows újratelepítés.

- A főbb jelszavaid megváltoztatása (Facebook, email, olyan oldalak, ahol az adott jelszót használtad, vagy amin az adott email címmel regisztráltál).


De a leírásod nem elég pontos és nem is lehet az, igazán hasznos választ úgy lehetne adni, ha az ember látná, hogy pontosan mi történik. (Lehetőleg egy hozzáértő, aki meg tudja nézni, hogy mondjuk a süti törlődött-e a böngészőben, vagy a facebook.com nem lett-e valamilyen trükkel más IP-re irányítva stb.)

2017. dec. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Ok nélkül nem szoktak fiókot törölni. Ebből következik, hogy valamilyen szabályt megszegtél. Mivel a fake profilokat hoztad fel ellenvetésként, ezért feltételeztem, hogy erről, vagy valami hasonló szabályszegésről lehet szó. Nyilván ez csak feltételezés."


Ok, de arra még mindig nem kaptam választ, hogy honnan tudná a facebook, hogy saját, vagy hamis nevet használok? Ergo Kiss Pista, Nagy Jóska, Nyúl Piroska vagyok-e. Nem látta a személyigazolványomat, akkor miről beszélünk. Tehát ilyen szabálysértést biztos nem vétettem.

"No igen, a világ nem feltétlenül igazságos. De ahogy írtam, a Facebook nem vizsgál véletlenszerűen profilokat. Csak az a profil, poszt, komment, megnyilvánulás, tevékenység kerül vizsgálat alá, amit más felhasználók jelentenek, vagy valamilyen automatizmus szúr ki. Pistikének és Janikának bizonyára olyan tevékenységei voltak, ami nem indíttatott másokat arra, hogy jelentsék az adott tevékenységet vagy a profilt a Facebook felé. Juliska viszont olyan dolgot tett, ami miatt ezt valaki megtette."


Ismételten elmondom még egyszer, hogy semmi olyan tevékenységet nem végeztem, ami szabálysértésbe ütközik. Az adataimat írtam be, illetve ismerőseimet keresgéltem. Vagy talán már ez is szabálysértés? Szerintem ezt a Pistike meg a Janika is elvégezte. És a Juliska sem csinált mást!


Most regisztem ismét, aztán nem sokára megint kérte a telefonszámom, azt írta, hogy addig a saját biztonságom érdekében kiléptet, az én telefonszámom már nem fogadta el, így beírtam az anyuét, azt elfogadta, így nem léptetett ki a fiókomból.

2017. dec. 28. 17:40
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezt találta [link] most éppen:
2017. dec. 28. 18:09
 7/9 A kérdező kommentje:
Na most már ennek is vége. Kérte megint, hogy töltsek fel magamról egy fotót, melyen jól látszik az arcom, miközben egy saját arckép van rólam feltöltve. Ugyan ez volt a múltkor is, akkor is ezzel az indokkal léptetett ki, pedig akkor is a saját arcképem volt feltéve. Elküldtem nekik ismét, ahogy kérték, de már soha többet nem kaptam vissza fiókom.
2017. dec. 28. 19:16
 8/9 anonim válasza:
kutyák pi..áját nekem is már a 10. ket szüntetik meg ugyanigy elsőzör tel szám aztán képet kel lfeltöltenem de rá 2 napjára megszűntetik egy ki..szott hétszentség ez a facebook komolyan mondom
2020. jan. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 2*Sü ***** válasza:

Lám, te itt sem tudod itt sem betartani a szabályokat.


„Tilos trágár kifejezéseket, sértő szavakat, másokban megbotránkozást, félelmet keltő kifejezéseket használni.”

https://www.gyakorikerdesek.hu/felhasznaloi_szabalyzat


Attól, hogy egy trágár szót kicsillagozol, kipontozol, attól még mindenki tudja, hogy mit akartál írni, így teljesen olyan, mintha nem pontoztad volna ki, ugyanúgy trágár kifejezésnek számít. Nyilván ha itt nem tartod be a szabályokat – ami nem bonyolult, csak az alapvetően elvárható kulturáltságnak kellett volna megfelelni –, akkor nyilván a Facebookon is hasonló okok állhatnak a háttérben. Attól meg nem hiteles a panaszkodás, hogy fáj a lába, aki folyamatosan önmagát lövi lábon… Ha úgy tetszik, a hiba a te készülékedben van.

2020. jan. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!