Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a férfi...

Miért van az, hogy a férfi agy fogékonyabb a tudás elsajátítására? Nem igazságtalan?

Figyelt kérdés

2017. dec. 29. 16:22
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
És nagyon fontos, hogy nemcsak a tudás elsajátítására, értem ez alatt, hogy a dolgok között jobban látják az összefüggést, jobban megértik, s ezáltal jobba megmarad nekik, mindezek mellett, még használni is jobban tudják az elsajátított tudást. (Igen, nő vagyok, aki butának érzi magát.)
2017. dec. 29. 16:24
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Ezt valami bulvár brit tudósok kutatták ki?
2017. dec. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
64%
a tudás elsajátítására nem "fogékonyabb".
2017. dec. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

A nők alapvetően intuitívabbak, ez alatt azt kell érteni, hogy nagyobb eséllyel éreznek olyat amit az emberi agy nem ért, de mégis valamilyen oknál fogva a test mint egy üzenet megmondja neked, hogy mit kell tenned


csak nézőpont kérdése, hogy mi az ami jobb, fejlesztéssel, gyakorlással gyakorlatilag bármilyen irányba elindulhatsz..

2017. dec. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem mondta, hogy a világ igazságos. Bár nem tudom, mennyire van alátámasztva az, amit leírtál, mennyire lehet általánosítani, vannak nagyon buta férfiak is szép számmal.
2017. dec. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

Egy kis olvasnivaló: Louanne Brizendine: A női agy

Amúgy a nők verbálisan sokkal fejlettebbek, mint a férfiak. Szóval nem mindegy miféle tudás.

A férfiak az y kromoszóma miatt különbözőbbek, ezért több köztük a zseni, de a komplett idióta is.

2017. dec. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Esetleg egyes tanulási módszerekre, vagy bizonyos módon prezentált információk befogadására alkalmasabb, az összefüggéseket talán jobban átlátják, de a nők meg általában jobbak a kreativitást igénylő feladatokban, a kommunikációban és a multitaskingban. (Amúgy szerintem át tudod "huzalozni" úgy az agyad, hogy te is úgy átlásd a dolgokat, mint a férfiak, ha eleget gyakorolsz, meg ilyen típusú hobbit (pl. logikai, stratégiai játékok) is keresel magadnak, de az a személyiségedre is kihatna.)
2017. dec. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 health visitor válasza:
70%
Attól, mert te hülye vagy, nem kell általánosítani.
2017. dec. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok róla, hogy ez így lenne. Vannak statisztikai különbségek a nemek közt, persze, de egyedszinten más és pl. az IQ átlaga ugyanakkora a két nemnél, csak a férfiaknál jobban szór, így több elmebeteg és több tudós van köztük.

De határozottan sok nő fogékony a tudás elsajátítására, szerintem orvosit vagy jogot vagy műszaki egyetemet végezni valami azért csak kell :D Én lusta vagyok intelligenciával, én programozónak mentem, orvosin vagy jogon semeddig sem bírtam volna, a memóriám nem jó rá. De az anyám és a nagynéném ilyeneket végzett. Ez egyéni. De ez nem jelenti azt, hogy ne tudnék tudást elsajátítani, csak bizonyos dolgok nehezen rögzülnek. Ez rajzban is sokat akadályoz, ott kell csak memória és tanulás...

2017. dec. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Mérnöki, műszaki vonalon tapasztalom magamon, és másokon az általam írtakat.
2017. dec. 29. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!