Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ahhoz hogy megtanuljak elektro...

Kirkleander kérdése:

Ahhoz hogy megtanuljak elektromos gitáron játszani fontos hogy először klasszikus gitáron játszak?

Figyelt kérdés

2017. dec. 29. 18:32
 1/4 Mojjo ***** válasza:
100%
Nem, sőt, a klasszikus gitárt lehetőleg kerüld is el. Ha az elektromos a cél, akkor kezdhetsz fémhúros akusztikuson, vagy egyből elektromoson, de semmiképp ne klasszikuson.
2017. dec. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De nem az az alap vagy valami ilyesmi?
2017. dec. 29. 18:59
 3/4 Mojjo ***** válasza:

@2: Nem. Sokan azon az állásponton vannak, hogy célszerű _akusztikussal_ kezdeni, mert szerintük sok technikai hibát könnyebb azzal kikerülni - jobban hallja az ember a saját hibáit, jobban tud korrigálni és kevésbé fognak berögzülni rossz szokások. Én speciel nem vagyok ezen az állásponton, szerintem alaposan figyelve, tiszta csatornán mehet kezdésnek az elektromos is. De ha az elektromos a cél, az az akusztikus mindenképp legyen fémhúros akusztikus.


Egy fémhúros akusztikus kb olyan, mint egy elektromos. A húrok érzete (hisz fémhúrok), a húrok távolságai, a nyak szélessége, a fogólap geometriája mind olyan, mint egy elektromoson. A klasszikus gitár viszont teljesen más. Tökmás érzetű, jóval vastagabb nylonhúrok, jóval szélesebb nyak, más húrtávok, más geometriájú fogólap. Tökmást szokna meg az ember, miközben 0, azaz nulla előnye származna belőle. Ha elektromos a cél, felejtsd el a klasszikust.

2017. dec. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, hasznos volt :)
2017. dec. 29. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!