Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség a különböző...

Mi a különbség a különböző osztásjelek ( aláhúzás. , ferde perjel, vagy kettőspont között? 9+9x9+9:9=? , ,9+9x9+9/9=? Vagy 9+9x9+9 aláhúzva per 9 . főleg az aláhúzott-ra lennék kíváncsi. A műveletek sorrendje meghatározza vagy sem?

Figyelt kérdés
2018. jan. 1. 12:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmi.
2018. jan. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kettőspont az osztás hivatalos jele, legalábbis nekem általánosban annak idején így tanították ("9:3=3"). A "/" jel igazából a törtalakot jelzi, de mivel a "9:3" ugyanazt jelenti, mint a "9/3" törtalakban írva, ugyanúgy használható. Használják még az obelust is "÷" ugyanerre. A harmadikkal még nem találkoztam, de rákerestem és semmiféle matekkal kapcsolatos eredményt nem találtam. Mindegy, melyiket használod, a műveleti sorrendet nem befolyásolja és nem jelzi.
2018. jan. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Jelentését tekintve semmi. A kettős pont az alapértelmezett. Törteket írunk egymás alá, s akkor helyettesíti az aláhúzás a kettőspontot.

A törtvonalat akkor alkalmazzuk, ha nincs mód korrekt matematikai képleteket leírni.

Például itt sem.

A 8+6n/n2 ugyanaz, mintha a 8+6n-t aláhúznád, s alá írnád az n2-tőt (kettest kitevőben)


A műveletek sorrendjében előbb az osztást vagy szorzást kell elvégezni, utána az összeadást vagy kivonást.


Amiket írsz, mindegyik egyenértékű.


A műveletek sorrendjét zárójel módosítja.


A példádban


9+81+1

Azaz a 9-hez hozzá adom a 9×9 eredményét, majd a 9:9 eredményét


De:

(9+9)×9:9 esetén előbb összeadom a zárójelben lévőket, majd megszorzom az osztás eredményével

18×1

Ugyanazt az eredményt kapom akkor is, ha a 18-at megszorzom kilenccel, majd elosztom kilenccel.

2018. jan. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ugyanaz a művelet (osztás), csak ki milyen módon írja. Iskolában az osztást :-tal jelöltük, később a törteknél jött be a számláló-nevező megoldás, ezt próbálja a / jel helyettesíteni, számítógépen a legtöbb esetben így szokás jelölni az osztást. Az _/ valami sötét elme szüleménye lehet.
2018. jan. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindegyikőtöknek!
2018. jan. 1. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!