Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A makett festékhez jó a...

Atka12 kérdése:

A makett festékhez jó a rendes 1 literes hígító ami a barkácsboltban általában kapható?

Figyelt kérdés

2018. jan. 2. 11:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Minden festék dobozára rá van írva, hogy mivel és milyen arányban kell/lehet hígítani.
2018. jan. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, olaj vagy víz bázisú a festék.

Enamel vagyis olaj alapú festékekhez mint például jellemzően a Humbrol, Revell, Testors termékei én a kezdetek óta (25 éve) hagyományos lakkbenzint használok. Az ára töredéke a gyári hígítónak, de tulajdonképp ugyanaz csak a szaga más. Lehet, hogy nem jelentős mennyiség amit festékhígításra elpancsolt az ember, de szerintem arra sem érdemes a gyári verziót használni. Lakkbenzinnel is éppoly tökéletesen terül, szárad, és a festékek élettartamára sincs kedvezőtlenebb hatással mint a gyári hígítók. Szerszámok tisztításához meg szabályosan pénzkidobás a gyári. Amúgy teszteltem a Humbol saját termékét is és nem tapasztaltam semmi nagyobb különbséget, pláne nem olyat ami megérné a többszörös felárat.

Vízbázisú festékekhez mint pl a Vallejo termékei viszont csak a gyárit használom, de csak hígításra, eszközmosásra ott is inkább a sokkal olcsóbb megoldásokat mint sima víz, alkohol, aceton.

2018. jan. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!