Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Be vagyok jelentve, de nincs...

Be vagyok jelentve, de nincs munkaszerződés, ilyenkor hogy lehet felmondani, ha a főnök nem egyezik bele?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom próbaidő csak akkor van, ha azt szerződésbe foglaltuk, tehát esetünkben ilyen nincs. A 30 nap már eltelt, ha jól tudom tehát jogilag már nem léphetek le csak úgy, mondván, hogy nincs szerződés. Biztosan nem teljes munkaidősnek vagyok bejelentve, mert csak heti 2 nap mentem, mindig megbeszélés után. A fizetésemet utalva kapom, a cég neve volt a feladó. Rám tehát az vonatkozik, hogy bármikor felmondhatok, de 30 nap felmondási időre még kötelezhet, vagy ilyenkor mi van?

2018. jan. 8. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Ha szezrődés sincs akkor meg akkor lépsz le amikor akarsz ;)

A próbaidő pedig 3 hónap, ezen idő alatt indoklás nélkül azonnal felmondhatsz.

2018. jan. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Arra ügyelj, hogy rögtön utalás után lépj le, mert arra ne számíts, hogy a ledolgozott napokat utólag kifizetik. A lényeg, hogy minél kevesebb napod ragadjon bent. Amúgy meg fenyegetőzhetsz a navnál, hogy felnyomod őket, ha nem fizetnek. Szerezz bizonyítékokat, hogy ott dolgozol, fényképek, aláírásod, jelenléti ívről fotó, stb. lehetőleg olyan, amin a cégbélyegző is rajta van, vagy nagyon egyedi.
2018. jan. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Na most kiderült, hogy nem vagyok bejelentve. Ha bejelent visszamenőlegesen, mi a teendő?
2018. jan. 8. 16:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Az a teendő, hogy leköpöd, otthagyod.


Ha eddig azt hazudta, hogy be vagy jelentve, akkor miért hiszel el neki ezek után bármit? Hülye-e vagy?

2018. jan. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Na most kiderült, hogy nem vagyok bejelentve."


Te jó Isten! És bankszámlára utalta a "fizetésed"? Ez hülye! Ugye tudod, hogy így gondban vagy Te is?


"Ha bejelent visszamenőlegesen, mi a teendő?""

Én erőltetném a visszamenőleges bejelentést. Ha ezt megteszi, a gondod ilyen szinten elszáll, hivatalosan kaptad a bankszámládra a nettó béred. Utólag nem írunk alá semmilyen olyan szerződést, ami számunkra kedvezőtlen!

Felmondási idő próbaidő lejárta után mindig van, még akkor is, ha a szerződés nem tartalmazza.

Egyezz meg a céggel, hogy nem nyomod fel őket, ha közös megegyezéssel megszüntetitek a jogviszonyt - azonnal, és visszamenőleg bejelent. Természetesen kiadva az ilyenkor szokásos iratokat is, amivel Te le leszel fedve.

2018. jan. 12. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!