Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kr. E. és Kr. U. helyett mit...

Kr. E. és Kr. U. helyett mit lehet még mondani?

Figyelt kérdés
Mert az időszámítás az nem jó, hisz az sokkal régebbi. Ha mondjuk nem létezett Jézus, akkor mit kell írni? Akkor is Kr.e./u.-t?
2018. jan. 17. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Már pedig ezen kívűl csak az ídőszámítás marad tudtommal i.e. vagy i.u.

Amúgy mindegy pl egy dolgozatnál hogy melyiket írod vagyis nálunk lényegtelen volt.

2018. jan. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
tennap, régen, régebbe', mégrégebbe', kuvvarége' baaz, dínók, BUMMkor
2018. jan. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Időszámításunk (kezdete) előtt, azaz i. e. és időszámításunk szerint, azaz i. sz.

Olyan nincs, hogy időszámításunk után, mert jelenleg is a Gergely-naptárt használjuk, melynek kezdő éve Jézus hagyomány szerinti születési éve.

Mindegy, hogy melyik formát választod, jelentését tekintve nincs különbség közöttük, az i. e. és i. sz. megnevezés a szekularizációs politika (az állam és az egyház szétválasztása) miatt terjedt el pl. Magyarországon a szocializmus idején.

2018. jan. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

És az ateisták mit monadnak? Használják a kr./u.-t?

A suliban volt ilyemsiről szó hittanon, hogy vettünk valamit, amiven benne volt, hogy Krisztus után ennyi, meg ennyi. Azt is mondta a tanár, hogy mindenhol ezt használják. Megkérdeztem, hogy "akkor a hitetlenek is?", mire nem mondott semmit.

2018. jan. 19. 15:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit értünk ateista alatt. Ha valaki ellenzi a vallást, akkor az valószínűleg az i. e./i. sz. formát használja, de ha csak egyszerűen nem hívő, akkor szerintem egyéni tetszés szerint bármelyiket választhatja. Én például nem vagyok vallásos és a Krisztus előtt, illetve Krisztus után alakot mondom, egyszerűen azért, mert ez rövidebb.

Egyébként van olyan ország, ahol az iskolában már csak az új kifejezést használják:

[link]

2018. jan. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!