Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lányok, szerintetek ezek a...

Lányok, szerintetek ezek a tulajdonságok jók, vagy sem?

Figyelt kérdés
Na szóval, szeretek olvasni, sportos vagyok, viszonylag hosszú haj(növesztem), szeretem a Leander Killst, Disturbedet, Ac/Dc-t, Metallicat es egyeb hasonlo zenéket, imádom a fekete es a voros szint, hamar merges tudok lenni ha hazudnak nekem, akaratos vagyok, es konnyeden megmondom hogy milyen egy ember egy kep vagy video alapjan is.

2018. jan. 18. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy rocker csaj kell neked ennyi
2018. jan. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért érdekel a lányok véleménye arról, ahogy felsoroltad a legfelszínesebb tulajdonságaidat?
2018. jan. 19. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 2*Sü ***** válasza:

Nem vagyok lány, de a véleményem elfér itt:


> szeretek olvasni


Önmagában jó tulajdonságnak tekinthető, bár nagyon nem mindegy, hogy szépirodalmat, filozófiai műveket, neves sci-fi írók könyveit szereted olvasni, vagy mondjuk a Mein kampfot, vagy fiúként a pöttyös könyveket.


> sportos vagyok


A sportolás is alapvetően jó tulajdonság, bár ezt is lehet túlzásba vinni. Mint a legtöbb jó tulajdonságnak, erénynek megvan az a mértékű túlzása, amitől hibába fordul át.


> viszonylag hosszú haj


Ízlés dolga. Ez nem értékmérő tulajdonság.


> szeretem a […] zenéket

> imádom a fekete es a voros szint


Szintén ízlés dolga.


> hamar merges tudok lenni ha hazudnak nekem


Bár érthető, de alapvetően nem jó tulajdonság. Legalábbis az nem, hogy ha az ember az érzéseit nem tudja kordában tartani, kontrollálni. Kérdés, hogy az, hogy mérges vagy, az belső érzés, míg a tetteidben, szavaidban meg tudod őrizni a hidegvéred, vagy ez az érzés a tetteidben is megnyilvánul-e, és ha igen, miben és milyen mértékben.


> akaratos vagyok


Az akaraterő fontos erény, az, hogy valaki megfelelő erőfeszítést tudjon tenni azért a célért, amit fontosnak tart kitűzni. Az akaratosság általában ennek az erénynek a túlfutása, mikor valaki abban az esetben is akarni akar, mikor az nem viszi közelebb a céljához, vagy olyan dolgokban is akarni akar, ami nem lényeges, nem fontos, ha az akaratával ellentétesen történnének dolgok, azzal sem veszítene különösebben semmit.


> konnyeden megmondom hogy milyen egy ember egy kep vagy video alapjan is


Vagy legalábbis ezt gondolod. Az önmagában nem baj, ha képes vagy metakommunikációból bizonyos tulajdonságokat felismerni. Az már probléma, ha ez alapján beskatulyázol valakit, és nem adsz esélyt arra, hogy a valódi jellemét ténylegesen megismerd. Pl. volt egy ismerősöm, aki elsőre, másodikra, meg huszadikra is egy nagyon laza, jó humorú, határozott, nőcsábász képet mutatott. Csak több éves ismertség után derengett elő, hogy a határozottság mögött egy óriási kisebbségi komplexus, a lazaság mögött egy görcsös jópofának látszani akarás állt, a humor mögött meg az attól való félelem, hogy bizonyos érzelmek kimutatásával sebezhetőnek látszana. Meg volt egy ismerősöm, aki kvázi pszichopata volt. Látszólag simulékony, előzékeny jellemnek tűnt, egészen addig, amíg egy apró konfliktus nem alakult ki közte, meg egy másik ember mögött, ami után olyan eszközökkel vett indokolatlan mértékű revansot, amire jó érzésű ember nem vetemedne.


Ahogy egy pár soros önjellemzésből, úgy egy videóból, egy képből sem lehet megítélni a másik embert, maximum azt az álarcot, amit éppen visel. A bemutatkozásod látszólag némileg felszínes embert tükrözne, hiszen egy embert alapvetően a törekvései, céljai, álmai, valamint a félelmei, démonai, meg persze az önmagához, a többi emberhez, a világhoz való viszonyulásának jellege, milyensége jellemeznek a legjobban, ami nem igazán derült ki az önjellemzésedből, és nem is derülhetne ki. Minden ember túl komplex ahhoz, hogy még a leglényegesebb vonásai is összefoglalhatóak legyenek pár oldalban. De attól, hogy ez az első benyomás rólad, nem jelenti azt, hogy tényleg ilyen is vagy, hogy ne lenne benned mélység. Csak nem biztos, hogy meg tudod fogalmazni, hogy tudatosult benned ez, vagy hogy az adott közegben ezt láttatni akarod.

2018. jan. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Nekem bejössz így ennyiből de (sajnos) nem ismerlek
2018. jan. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszat
2018. jan. 23. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!