Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 2011-ben Szereztem meg a...

2011-ben Szereztem meg a B-kategorias jogsimat, Magyar Koztarsasag van rairva, kozbe lattam akinek olyan van, amin mar Magyarorszag felirat. Ennek mi a jelentosege?

Figyelt kérdés
Regota nem vezettem,tobb eve. Lehet valami valtozas lett ez a nev csere?

2018. jan. 18. 22:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Számodra, mint közlekedőnek nincs jelentősége. Közben pártunk és kormányukn átnevezte az országot.
2018. jan. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 2*Sü ***** válasza:

2012. január 1-től, az új alaptörvény életbe lépésétől – ami leváltotta az addigi alkotmányt – országunk hivatalos megnevezése „Magyar Köztársaság”-ról „Magyarország”-ra változott. Persze ettől az államforma maradt köztársaság, csak az ország nevéből tűnt el a köztársaság megnevezés.


Lásd: Magyarország Alaptörvénye (2011. április 25.)

[link]


„ALAPVETÉS


A) cikk


HAZÁNK neve Magyarország.


B) cikk


(1) Magyarország független, demokratikus jogállam.

(2) Magyarország államformája köztársaság.

(3) A közhatalom forrása a nép.

(4) A nép a hatalmát választott képviselői útján, kivételesen közvetlenül gyakorolja.”

2018. jan. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!