Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ötletek kellenének! Könyvet írok?

Ötletek kellenének! Könyvet írok?

Figyelt kérdés
Könyvet írok, és kellene nevet adnom fantasy lényeknek. Azt kell róluk tudni, hogy olyanok mint a Lights out-ban a Diana. Mindig csak az árnyékos helyeken mozognak. Nem szellemek, hanem mint a mumus. Én eddig a fantomokra gondoltam, de mások szerint ez nagyon béna. Segítenétek?

2018. jan. 19. 14:50
 1/10 anonim válasza:
100%

Azért mondják, hogy béna mert ez már ismert a szóhasználatban

Én azt tanácsolom, hogy találj ki egy teljesen új szót, itt érdemes játszani a betukkel


Pl: ha valamiben sok B betu van azt az agyunk a jóval köti össze (nem a legtudományosabb magyarázat,de valami ilyesmi) ( gondolom ha meghallod azt, hogy Babar nem egy gonosz szörnyre fogsz gondolni :)


Ha egy picit segítettem akkor remélem kapok egy kis helyet a könyvedben :D

2018. jan. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%
MOst akkor te vagy mi írunk könyvet?
2018. jan. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az, hogy ötletet kérek, az nem azt jelenti, hogy ti írjátok meg a könyvet. Az egész sztorit én találom ki. Én fogalmazom meg. Csak éppen egy kis ihlet kéne. Név kitalálásban sosem voltam jó.
2018. jan. 19. 23:48
 4/10 Csicsky ***** válasza:
100%
Az ilyesféléket szokták árnylényeknek is nevezni. Ez nem lenne jó?
2018. jan. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Dehogynem!
2018. jan. 20. 09:36
 6/10 Csicsky ***** válasza:
Küldtem egy összeállítást privátban, amit azoknak szoktam elküldeni, akik kedvtelésből, hobbiból írogatnak, hogy könnyebben boldoguljanak az írással (tanácsok, linkek, szakirodalom, tesztolvasók, könyvkiadás, stb.). Ez egy válogatás, aminek az összeállításában többen is részt vettek, olyanok, akik szintén írogatnak és elsősorban a kezdő íróknak szeretnének ezzel segíteni (itt gyakorlatilag minden alapvető dolog egybe van gyűjtve, amire szüksége szokott lenni egy kezdő, vagy amatőr írónak). Gondolom, Te is hasznát tudod majd venni.
2018. jan. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Ha volt annyi képzelőerőd, hogy kitalálj egy KEREK történetet, akkor ki tudsz ötölni egy nevet. Fogalmam sincs, hány éves lehetsz, nem is érdekel, de szerintem nézz fel Wattpadra, aztán mondogasd, hogy könyvet írsz. Inkább nem lombozlak le a nem éppen szívderítő kilátásokkal, írj nyugodtan, ha szeretsz, és nem azért csinálod, mert felkapott. És különben sem mi írjuk meg a kéziratodat helyetted, ha tényleg képtelen vagy kitalálni bármit is, akkor ott a szinonimaszótár, ha nincs otthon, akkor még mindig ott a net, és azon is találsz, én is azt használok. Ott a szék, ceruza, füzet, számítógép, utána lehet nézni mindennek jó alaposan. Ha nem keresgélsz infót valamiről a neten vagy könyvekből írás közben, akkor nem is vagy igazi író, vagy olyan témáról írsz, amiről te máris mindent tudsz. Szóval tessék szépen leülni, és gondolkodni. Az eddig mindenkinél bevált.
2018. jan. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Már több mint egy éve írom ugyanazt a történetet. Megvan a szerkezeti vázlat, az összes cselekmény, a szereplők kinézete/jelleme. Megvan minden történésnek az indoka. Egyszóval egy kerek történet. Mindennek tudtam nevet adni, csak ezeknek nem. Nem valami sablonos, gyakori nevet szeretnék. Van sok ötletem amikből ki tudok indulni, de arra gondoltam, hogy talán itt kapok mégtöbb ötletet, amit ha nem is úgy ahogy mondjátok, lehet belerakok a könyvbe. Ha azt hiszed, nem néztem meg már 100 oldalt, nem rakosgattam ide-oda a betűket, és hogy nem fordítottam le a létező összes magyar szót Hauszaira, akkor tévetsz. Naponta több órát töltök ennek a könyvnek a megírásával, úgyhogy nem mondanám, hogy nem foglalkozom vele. De elnézést, hogy tanácsot kértem, nem kellett volna.
2018. jan. 26. 15:34
 9/10 Csicsky ***** válasza:

Kedves Mira!


A Gyakori Kérdéseken több mint egymillióan vannak regisztrálva. Ezek között a legkülönbözőbb nézőpontú és felfogású embereket találod meg, akik közül mindegyik másképp látja a dolgokat. Egy ilyen helyen nem várhatod azt, hogy mindenki elfogadható válaszokat fog adni, de akadnak köztük olyanok is akik számodra a segítségedre lesznek. Ha most legközelebb kérdésed lesz, akkor attól félve, hogy egyesek leszólnak majd, nem fogod feltenni? Ha így állsz hozzá, akkor pl. a strandra se mehetnél ki, mert ott is előfordul, hogy valaki lefröcsköl. Ha előbbre akarsz jutni, akkor az említett kellemetlenséget sajnos vállalni kell, mondhatnám azt is, hogy ennek ez az ára.

2018. jan. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jó jó. Nyilván vállalom, csak amikor válaszoltam, nem voltam egy nyugis hangulatomban.
2018. jan. 28. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!