Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sürgősen tudtok-e válaszolni...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Sürgősen tudtok-e válaszolni (egy szakértő válaszát várom) az alábbi helyzet megoldására)?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm megkért, hogy segítsek az ügyében választ keresni, mivel nincs internet hozzáférése.

Betanulási idő alatt akarják elküldeni a hónap végén, létszámcsökkentés miatt, de a mai napon kihozták neki a felmondási papírjait a központból amit nem írt alá. Január 31.-vel akarják megszüntetni a próbaidejét.

Ha nem írja alá a papírokat, el mehet-e táppénzre azért, hogy munkahely után keresgéljen?

Ha pedig aláírja, akkor gondolom csak 31-ig lehet táppénzen.

Mi lenne a megoldás?

Köszi a választ!



2018. jan. 19. 16:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt azonnali hatályú a felmondás bármelyik fél részéről, nincs "védettség".

Nem kell aláírni a felmondást ahhoz, hogy joghatást váltson ki, mivel nem kell hozzájárulnia senkinek. A felmondás egyoldalú jognyilatkozat, tehát a közlésével hatályossá válik. A közlés az átadással valósul meg, de ha nem veszi át a címzett, akkor két tanú nevének, lakcímének, és aláírásának feltüntetésével átvettnek minősül, mivel ezzel igazolják, hogy megtagadta az átvételt. Tehát onnantól kezdve azonnali hatállyal megszűnik a munkaviszony.


Ha január 31. napjára mondták fel a jogviszonyát (próbaidő alatt van még), akkor január 31-ig tudja csak élvezni a keresőképtelenséget, mivel január 31. napjával a munkaviszonya megszűnik, ha táppénzen van, ha nem, ha átvette a felmondást, ha nem.

2018. jan. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

10-s válaszoló! Tényleg szerencse, hogy semmi közöm hozzá.

Gondolom azt akarod ezzel mondani, hogy lehet, hogy én lennék az, akit elbocsátottak?

Hát, szerencsére nem én vagyok, bár lehetnék én is és bármelyikünk.

2018. jan. 20. 16:05
 13/13 A kérdező kommentje:
11-s válaszoló! Köszi szépen a válaszodat.
2018. jan. 20. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!