Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lenne egy kérdésem a számotokr...

Lenne egy kérdésem a számotokra. Egy skandináv nyelvet szeretnék önerőböl megtanulni. Norvég vagy finn nyelvre gondoltam. Milyen nyelvkönyveket ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

2018. jan. 21. 20:52
 1/3 Metionin ***** válasza:

Finn: Suomen mestari 1-2-3-4, létezik pdf-ben is és van hozzá cd. De a nyelvtan részek tanár nélkül nehezek, tanárral is több év mire értékelhetően meg tudsz szólalni.

A norvégot nem ismerem, de mivel a svéddel tartozik egy családba, és eléggé hasonlítanak is, mindenképpen könnyebbnek kell lennie. Tanár nélkül én ezt ajánlanám de könyvet nem tudok hozzá.

Igazából bármilyen nyelvről van szó, egy kezdő tanfolyam sosem árt az alapvető nyelvszerkezet, a kiejtés stb. miatt. Utána a képességeidtől függően eldöntheted, hogy folytatod-e önállóan.

2018. jan. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Metionin ***** válasza:
Ja és nem bírom ki hogy ide ne írjam, a finn nem skandináv nyelv. Skandináv a svéd, norvég és a dán, ezek hasonlóak is.
2018. jan. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2018. jan. 22. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!