Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki lehet-e cserélni a nejlonhú...

Ki lehet-e cserélni a nejlonhúros gitáron a húrokat fémre?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon tetszenek a fémhúros gitárok, de nekem nejlonhúros van és nem szeretnék újat venni.

2018. jan. 25. 16:26
 1/2 anonim válasza:
100%
Ki lehet, csak nem ajánlott. A fémhúrok feszítőereje sokkal nagyobb értelemszerűen, mint a nejlonhúroké. Ezért elképzelhető, hogy a fa előbb-utóbb megadja magát, és kettétörik a gitár, mivel nem bírja a rá ható erőt. Ezeket direkt nejlonhúrosra tervezik. Szóval én nem javaslom.
2018. jan. 25. 16:35
 2/2 Mojjo ***** válasza:
100%

Ahogy az első mondja. Lehetni lehet, csak épp nem szabad. Esélyes, hogy tönkretennéd vele a gitárod.

Vegyél karbon húrokat, azoknak kicsit közelebb áll a hangzása a fémhez, mint a sima nylonnak. Hatalmas különbség nem lesz mondjuk, ez csak egy egészen kicsi lépés hangzásban a fémes világ felé, de többet nem tudsz arra lépni.

Vagy add el a mostani gitárodat és vegyél egy fémhúrost. Tudom, nem szeretnél, de máshogy ez nem fog menni.

2018. jan. 25. 17:04

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!