Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi késztetett titeket a...

Mi késztetett titeket a papi/szerzetesi életre?

Figyelt kérdés
Már persze ha van itt ilyen (és remélem van :) ). Az lenne a kérdésem, hogy mi volt az a pont, amikor eldöntöttétek, hogy ezt az életet/hivatást/szolgálatot választjátok? Átéltetek valamilyen olyan helyzetet, amiben úgy éreztétek, hív titeket az Úr? Vagy ez hosszasabb folyamat volt? Csak mert én ezen elmerengtem már párszor...mostanában elég nehéz az életem, és ahogy térek folyamatosan vissza Istenhez úgy érzem egyre jobban, hogy talán papnak kéne mennem. Nem vagyok benne teljesen biztos, gondoltam arra is, hogy a jelenlegi nehézségeim miatt a Úrban keresett- és megkapott menedék/bátorítás/megnyugvás okozta pillanatnyi "elmezavar" lehet. Egyelőre még picit tanácstalan vagyok:(

2018. jan. 25. 21:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok pap, de egyházi körökben is mozgok. Szerintem ha hív az Úr, azt tudni fogod. Tégy lépéseket a papi, szerzetesi hivatás irányába, beszélgess erről szakmabelivel, és úgy megbizonyosodhatsz a hivatásod komolyságáról, könnyebb lesz döntened.

És szerintem fontos, hogy ne fekete-fehéren tekintsd ezt, nem muszáj papnak menni, a többi életforma is adhat boldogságot és hasznos életet (pl. ferences harmadrendiek).

2018. jan. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm kommented, egy pappal mindenféleképpen szeretnék erről beszélni. Külön köszönöm ezt a harmadik rendi ferences dolgot, még nem hallottam eddig róluk.
2018. jan. 28. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!