Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ételfutárkodni milyen?

Ételfutárkodni milyen?

Figyelt kérdés
Céges kocsi van? Mivel telik egy munkanapod?

2018. jan. 25. 21:58
 1/2 anonim ***** válasza:

"Mivel telik egy munkanapod?"

Rohanással.

És többnyire öregeknek rendelnek kaját, akik nem pattannak rögtön a kapuba ahogy hallják messziről az érkezésed.

2018. jan. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hali.


Az étel futár lehet akár pizzafutár is. Hiszen mi sem feltétlenül csak pizzát szállítunk, hanem frissensülteket is akár. (Pl: Tálak, Gyrostál, palacsinta, fánk stb.) Az a baj (vagyis hát annyira igazából nem baj), hogy gyakran az álláshirdetők is (a különböző étterem/pizzázó tulajdonosok ugye) is félre szokták írni ezt a szót. Ételfutár, pizzafutár. Manapság egy pizzázó nem maradna fent abból, hogy ha csak pizzát szállítana, illetve csak azt lehetne rendelni. Mert az már egy idő után unalmas tud/tudna lenni.


Én is elvileg pizzafutár lennék, de mint írtam az elején, nem csak azt szállítunk.


Viszont vannak olyan ételfutárok, akik általában úgymond előrendelők. Tehát, ők heti szinten akár minden nap rendelnek például a munkahelyre, vagy otthonra kaját. Általában ha jól tudom, akkor ezek a vendégek heti rendszerességgel fizetnek, de hallottam már olyanról is, akik minden nap kifizetik az átvenni kívánt ételt. Ettől függetlenül lehet tőlük is bármikor csak úgy rendelni. Ahol én dolgozom település a pizzériába, ott bent a falu részen van egy ilyen hely, ahol valami hasonló képpen mennek a dolgok, nem tudom pontosan hogy hogy. Még csak nem is rendeltem tőlük sosem.


Nézz állás hirdetéseket, és fogod látni, hogy sajnos a legtöbb helyre saját autóra van szükség. Mivel az autó plusz költség a munkáltatónak. Tankolni bele, javíttatni, egy idő után egyre többször, mivel minden nap használatban van/lesz, illetve lehet, sőt biztos, hogy nem csak te vezetnéd azt az autót... Biztosítás stb... Gumi, fék, olaj, szűrők, világítás... Ezek a leggyakrabban cserélődő dolgok az autókban ilyen téren. Van több is nyilván, de ezekkel gyakrabban kell számolni. Plusz tegyük hozzá, hogy ha nem csak egy településre szállítasz ki, hanem többre, és ráadásul van is forgalom, akkor mondjuk azt, hogy egy nap megy a kocsi 300km-t. Havi 20 nappal az 6000km, tehát durván két havonta olaj csere. Gumiból, ha a legsilányabb, legolcsóbb minőség, akkor azt is lehet 3-4, de 5 havonta mindenképpen cserélni.


Erről a dologról végszóra...:


Ha saját autóval kell dolgozni, akkor ki kell(ene) kalkulálni, hogy megérné-e egyáltalán. Ha igen, akkor mindenképpen olcsó fenntartású autóra lesz szükség, avagy ha nagyon ezt szeretnéd csinálni, akkor venni külön erre a célra egy "munkás" kocsit.


Benzin esetén: Suzuki swift 1.0 de ha több településről van szó, akkor inkább az 1.3


Dízel esetén: Fiat Panda Van 1.3 JTD (Ez sajnos még drágább kategória, mivel hogy 2003 év végétől kezdődött el a gyártás, ezért még nem az az idős autó, plusz ugye olasz. Bár ebből be lehetne szerezni egy két személyes TGK-t is. Azok talán olcsóbbak, és azokból is ki lehet fogni jókat.)


Kocsikat is lehetne sorolni, de ezt mindenki maga dönti el, nyilván.


Azt a pizzéria/étterem határozza meg, hogy a kaja kihordásán kívül van-e még plusz feladatod. Általában takarítás szokott lenni, de ez hely függő.


Nálunk viszont a futárkodáson kívül is van bőven meló, úgymond mindenesek vagyunk. :D (Nem a konyhán, ahhoz semmi közünk, nyilván.)


Szép estét/napot!


// Egy pizzafutár

2018. jan. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!