Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Osztálytalálkozóra azt is...

Osztálytalálkozóra azt is meghívják, aki általános iskolában csak 7 évig járt egy osztályba a többiekkel?

Figyelt kérdés
Hetedik osztály év végén átkerültem egy másik iskolába. Most ( 8 évvel késõbb ) a többiek osztálytalálkozót tartanak, amire engem nem hívtak meg. Rosszul esik, mert azért 7 évig osztálytársak voltunk...
2018. jan. 26. 02:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt is meghívhatják, aki csak az utolsó egy hónapban került abba az osztályba, nincs erre semmiféle szabály. Úgyhogy elég szomorú, ha nem hívtak meg. :(
2018. jan. 26. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Jól értem?

7 éven át együtt jártál a most osztáltalálkozód rendezőkkel.

Azokkal, akik nélküled együtt fejezték be a 8-ik osztályt.

Te akkor már nem közéjük tartoztál (mindegy, milyen ok miatt), mit keresnél ott? Mit tudnál hozzászólni, ha nyolcadikos emlékeiket idéznék fel?

Te lennél a szardínia a bálnák közt és ebben az esetben ugyanitt azért panaszkodnál, hogy téged kihagytak a beszélgetésből.

2018. jan. 26. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy osztálytalálkozón nemcsak nyolcadikos emlékek vannak, a többi hét évnek a kérdező is a részese volt. Lenne, amihez nem tudna hozzászólni, de tudna mesélni az ő nyolcadik évéről, már ha érdekelné a többieket.

Kérdező, szomorú sztori, de nem tekintettek a közösség részének, nem emlékeznek.

Ne bánkódj miatta, az általános iskolában ritka, hogy megmaradnak barátságok, hisz még csak utána kezdtek felnőni.

Ahol nyolcadikos voltál, oda hívnak?

2018. jan. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Drága barátom, 2. válaszoló!


Öreg ember vagyok, már a 40. osztálytalálkozó is a régmúlt.

És alig találkoztunk az iskola óta. Tudod, legtöbben ott tudtuk folytatni a beszélgetést, ahol 8.-ban abbahagytuk.

Rendszerint nem az szokott lenni, hogy fél óra után elkezdünk elszivárogni, hanem még a "hivatalos" zárás után is kupacokba verődve tovább dumálunk az utcán.


Kérdező!

Nincs erre törvény, vagy általános szokás.

Sok helyen szimpátia is sokat számít. Elhívják azt, aki csak az utolsó hetekben volt osztálytárs, s valahogy elfelejtenek szólni annak, aki 8 éven át.

2018. jan. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
35%

#4

"ott tudtuk folytatni a beszélgetést, ahol 8.-ban abbahagytuk."

Ez így természetes, de a kérdező nem tehet ilyet, hiszen a 8.-at másutt járta!

A kérdező azt nehezményezi, hogy nem hívták meg a találkozóra azok, akikkel a 8 osztály közül csak az első 7-et járta.

2018. jan. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem megválaszoltam az utolsó mondatomban
2018. jan. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!