Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fűkasza alapjáraton miért...

Fűkasza alapjáraton miért hajtja a tengelyt?

Figyelt kérdés
A fűkaszám az utóbbi időben alapjáraton is elkezdte hajtani a tengelyt. Nem gyorsan és nem olyan erővel, hogy vinné a füvet is, de amikor inda gabalyodik a dobra ami megállítja a forgást közben a motor hajtaná tovább a tengelyt, az gondolom nem tesz jót az alkatrészeknek. A másik, hogy elég fulladós hangja van az üzeme elején, aztán egy idő után mintha túlhajtaná magát elkezd nagyon magas fordulatszámra felpörögni akkor is ha csak félig nyomom neki a gázt.

2018. jan. 28. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagy az alapjárat.

Voltam már hasonló helyzetben kaszával, és fűrésszel is, és akkor az volt a probléma.

2018. jan. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, első körben vedd vissza az alapjáratot.


Nagyon felpörögni akkor szokott, ha kifogy a rendszerből a benzin.

Nem figyelted meg esetleg, hogy akkor fordulna elő, amikor már kevés benzin van a tankban? Mert ha igen, akkor nem ér bele a cső vége a benzinbe.

2018. jan. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De! Nem szoktam teletankolni maximum félig, mert most csak elvétve használom, akkor valószínűleg ez is baj. Megnézem, hogy teletankkal hogy működik, aztán ha teletanknál is forgatja a dobot, megnézem mit tudok kezdeni az alapjárattal.
2018. jan. 29. 12:46
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a két dolog, amit írtam, független egymástól.

Ha túl magas az alapjárat, az minden helyzetben ezt okozza, hogy alapjáraton forog a fej.

Nyugodtan szabályozd lejjebb, ezt nem lehet elrontani, mert ha nem szépen jár, akkor feljebb tekered.


Normál esetben a felpörgés leghamarabb akkor van, ha már csak 1-2 centnyi benzin van a tankban.

Ha még 1 dl benzin esetén is felpörög gáz nélkül, akkor a benzincsővel van valami.

Pl. meghajlott állapotban meg van keményedve, mint egy pipa, és a vége nem ér le a tank aljára.

2018. jan. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Orosházi Ramón válasza:
Ez azért van, mert meg vannak nyúlva a röpsúly rugói és alacsony fordulaton is engednek annyit, hogy a röpsúly a kuplungharang falának feszülve meghajtsa a spirált! Ki kell cserélni a rugót/rugókat! Típusfüggő melyik kuplungban hány rugó van.
2021. aug. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!