Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol található barka növény...

Hol található barka növény Szentendre környékén?

Figyelt kérdés
Barka fákat keresek az erdőben. Most virágoznak, szeretnék szedni egy pár szálat a vázába.
2018. febr. 2. 09:45
 1/5 tabaki ***** válasza:
50%
A barka a fűzfa virága. A fűzfa folyóparton nő. A Duna egy folyó. Szentendre a Duna mellett fekszik.
2018. febr. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De én arra a barkára gondolok ami a húsvét "szimbóluma" is. Szürke kis bársonyos szemek a száron.
2018. febr. 3. 14:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha már megköszönted #1 válaszát, akkor olvasd el pl. ezt:

[link]


És akkor rájössz majd (a többi lepontozóval együtt) hogy helyes választ kaptál.

Azért mert húsvéti kötődésű, nem kell feltétlenül az oltár mellett vagy a paplak kertjében nőnie...

2018. febr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 vagyok

A kritika keményebb része a sok "okos" lepontozónak szólt, ne vedd Magadra!

2018. febr. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tabaki ***** válasza:
100%

Kedves Elf-Tünde!


Elnézést, ha a hozzászólásom kissé mufurcra sikeredett, valahogy ilyen hangulatban voltam. A lényeg ettől függetlenül stimmel. Ha felsétálsz a Duna-parton, közvetlenül a víz mellett biztosan találsz fűzfákat, és ezek között nyilván lesznek porzós példányok is. Az valószínű, hogy az itt szedett barka nem lesz olyan szép, mint az eladásra tenyésztett vesszők (például szürkébb, kisebb, ágas-bogas), de azért elég mutatós az is. Feltételezem, hogy lefelé is van, legalábbis Békásmegyer fölött az üdülőpartnál vagy Békás és Csillaghegy között egészen biztosan. Ha már felismered a fűzfát, parkokban is nézelődhetsz.

2018. febr. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!