Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Égési sérülés eltüntetése, rá...

Égési sérülés eltüntetése, rá tetoválása?!

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy kiskoromban 2évesen magamra rántottam egy fazék forrásban lévő vizet, ami rám borult, egész pontosan a hátamra és a vállamra. 3.Fokozatú égésröl beszélünk. A heg elég csúnya, olyan mint, ha ráncos lenne a bőröm.. Elég nagy helyne van ez, a 2 vállamtol egészen a lapockám ig. Nos, már 20éves vagyok, és eléggé zavar.. Esetleg el lehet tüntetni ezt valahogy, ha igen mégis hogyan. Ha nem, akkor lehet rá tetováltatni? Ugye ide új bőrt raktak fel, azért kérdezem.. ha nem értelmes a kérdésem, akkor szóljanak, hogy mi nem világos és megpróbálom máshogy fogalmazni.



2018. febr. 3. 07:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Keress fel egy plasztikai sebeszt, hogy tud-e vele mit kezdenei, ha nem, akkor szerintem a tetovalas is jo otlet.
2018. febr. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Mindkettő opció elérhető, csak az áruk más.

Eltüntetése plasztikai sebészeten történik. Az égési sebek foka nem adja meg a méretét. Az elsőfokú a könnyebb égési sérülés, ami magától helyre jön. A másodfokú már komolyabb, a bőrnek a középső rétege is sérül, általában marad nyoma, de mérete csökken. A méret és a nyom csökkenése a korral is csökken. Tehát minél idősebben sérül valaki, annál kevésbé áll helyre. Általában a másod fokú égéseknek a helye halvány, de nem pigmenthiányos, illetve a felszíne enyhén barázdált, vagy sima. A harmadfokú égés jóval mélyebb, itt már a bőr alsó rétege is megsérül. Olykor, ha a sérülés nem olyan nagy, akkor helyreállhat, de a nyoma mindig megmarad. Felszíne, mint a műtéti hegeknél, durva, barázdáltabb, olykor jóval világosabb, vagy teljesen pigmenthiányos is lehet. Ha nagyobb a felület, akkor a bőrt műtéttel cserélik, amit általában fenékről, vagy combról vágnak le és varrnak rá a sérült helyére. Az átültetett bőr ugyan olyan marad, de a széleinek lesz nyoma. Tökéletesen több bőrátültetéssel, kezelésekkel, gyógyszerekkel lehet eltüntetni. Mivel az már esztétikai, így plasztikai sebészet foglalkozik vele. Államilag nehéz támogatás kicsikarni erre, de pszichológiai okokra lehet hivatkozni és akkor valamennyit térít az állam is. Ha ez nem jönne össze, akkor magánklinikákhoz kell fordulni. Nem olcsó és viszonylag hosszadalmas folyamat, a műtétek lehetnek komplexek is, ha olyan helyet kell műteni.

Ha amúgy is van tetoválásod, vagy már nagyon rég óta szeretnél, akkor az is megoldás. Viszont sérült bőrre nem lehet mindent tetoválni. Azaz lehet, de annyira szép és precíz nem lesz. Nehéz ilyen bőrre dolgozni. Színeket is kicsit nehezebben veszi be, de inkább a vonalakkal van baj. Amit mondasz, hogy két válladtól a lapockádig, az nagy terület, legalább 2-3 alkalmas tetoválással lehet elfedni. Egy alkalom 3-4 óra hosszú. Pénzben nem lehet megmondani mennyi lenne fixen, de a mintától és tetoválótól függ, a felület mérete alapján 80-100 ezer forint biztos lenne.

Igazából mivel képet nem csatoltál, így nem tudom neked megmondani, hogy melyik mennyi bajjal és fájdalommal járna.

Mit célszerű? Gondold át, szeretnél e tetoválást. Én tetoválás párti vagyok, imádom őket, de nem feltétlen kell mindenkinek tetováltnak lennie, csak mert sérült a bőre. Nekem is van egy csúnya hegem, amit tervezek lefedetni majd egy szép mintával, de nem azért, mert nem tetszik, hanem azért, mert maga a minta tetszik nagyon.

Érdemes lenne elmenned egy konzultációra és kikérni orvosi véleményt, hogy az eltüntetését hogyan tudnád megvalósítani. A tetoválás is szintén ilyen térre lenne jó fordítani, tehát elmenni tetoválókhoz és tőlük kérni ki személyesen a véleményüket. Tetoválásnál kerüld a plázaüzleteket. Nagyon sok profi és szuperül tetováló ember van, de nagyon sok a sufnis kókler is sajnos. Ha esetleg a tetoválással lenne még kérdésed, akkor írj bátran, ha a plasztikáztatással, akkor abban ennél többet sajnos nem tudok segíteni. A folyamatról vannak fent videók youtubeon, bár nem magyar nyelven, árakat meg nem lehet csak úgy találni, ahhoz alaposság kell egy orvos részéről. Alapárakat neten találsz de pontos árakat nem.

Remélem segítettem neked!

2018. febr. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!