Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A hátrányos helyzetről lenne...

A hátrányos helyzetről lenne szó mert nem tudok már rajta eligazodni a gondviselőmnek van egy szakmunkás bizonyítványa és amiatt nem kapom meg a hátrányos helyzetű papírt mi a teendő?

Figyelt kérdés
17 éves fiú vagyok komfort nélküli házban élünk tavaly még megkaptuk a hátrányos helyzetű papírt de az idén már nem .A szüleim külön élnek én nappali tagozatos középfokú iskolába járok magyar vagyok . Rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult vagyok de mégsem kapjuk meg a hátrányos helyzetű papírt pedig rosszabb körülmények közt élünk mint ismerősöm akiknek nem is kellene ez a papír nekem ez az ösztöndíjhoz kellet volna de az is így elúszott és édesanyám nevel de ő nem a szakmájában dolgozik hanem közmunkán akkor ez hogy van miért nem vagyok hátrányos helyzetűvé nyilvánítva ?

2018. febr. 8. 21:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Akár évről-évre is változhat hogy milyen körülmény számít bele a hátrányos helyzetbe. Elég ha csak a képesítést vagy munkaviszonyt módosítani és rögtön kiesel a körből a következő időszakra, például mert nem munkanélküli a gondviselő hanem foglalkoztatott, és elérte a jövedelme az X összeget (amíg újra vissza nem emelik a feltételt).


Esetleg az önkormányzat szociális osztályán tudnak konkrétabban segíteni, ha nincs a neten tételes lista erről.

2018. febr. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De éppen az a baj hogy minden cigánynak megadják kivéve a magyart?
2018. febr. 9. 21:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Hülyeség (belemagyarázás, csúsztatás), mert nem azért jár neki mert cigány, hanem mert olyan a helyzete. Ezek szerint még rosszabb mint neked. A szociális rendszer nem "faji" alapon jár vagy színre, hanem életkörülmény szerint, ha te nem vagy jogosult akkor nem vagy elég hátrányos helyzetű.
2018. febr. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!